Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Counter Strike - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Problem z Counter Strike (/problem-z-counter-strike-25670-t)



Problem z Counter Strike - fantastico - 11.08.2012 21:03

Witam mam problem z Counterem ponieważ niezaleznie czy odpalam na steamie czy non steamie po wlaczeniu wyskakuja czarne paski po bokach i co za tym idzie katastrofalne spadki fps z wyswietlanych 100 na 20 ... , dodam iz laptop jest nowy nie zawirusowany ostatnio robilem nawet back up tak polecili mi w sklepie probowalem w ustawieniach cos ustawic lecz ubogo to wychodzi wrecz nic nie pomaga .
Parametry mojego laptopa
Asus K53S Series
GeFORCE GT 520M 1gb
Intel® Core ™ i3-2310M CPU @ 2.10GH.z
4GB RAM
Windows 7 64 bit

Prosilbym o jakies konkretne wypowiedzi .


RE: Problem z Counter Strike - PrzemyslawOstr - 11.08.2012 21:39

Witam.
Czarne paski po bokach ? Może spróbuj w grze, zaznaczyć opcję WideScreen i ustaw swoją preferowaną rozdzielczość.
A drastyczne spadki fps, sprawdź czy masz ustawione w zakładce Video, Renderer na D3D. Jeżeli tak, zmień na OpenGL.


RE: Problem z Counter Strike - thermalfake - 11.08.2012 21:51

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=147698&sid=6bde217baba40b32f8f6812d8595971e
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=3&model=X53Sv&id=20120131214035314&page=1&SLanguage=pl-pl


RE: Problem z Counter Strike - fantastico - 12.08.2012 17:54

W panelu nvidi mam tylko dwie zakładki ustawienia 3D i Wideo ... , po ustawieniu na widescreen mam do wyboru tylko jedna rozdzielczosc 1280 , na tej rozdzialce rowniez notuje spadki fpsow sychnchronizacje pionowa wylaczylem dalem wlacz z procesorem graficznym nvidia o duzej wydajnosci moze poprostu podczas wlaczania gry przelacza sie na zintegrowana karte i dlatego ? ale mysle ze z takim sprzetem powinno chodzic bez problemu na 100 fps...


RE: Problem z Counter Strike - thermalfake - 12.08.2012 18:29

Sterowniki skąd aktualizowałeś ?
Jaką wersję sterownika posiadasz -> manager urządzeń -> karty graficzne -> karta -> ppm właściwości zakładka sterownik.
Na stronie ostatnia aktualizacja 268.56
A tak w ogóle Power4Gear jest ustawiony na plan wysokiej wydajności Performance - inaczej w życiu tjj karty nie przełączy.


RE: Problem z Counter Strike - fantastico - 12.08.2012 18:47

dawalem aktualizuj sterownik zeby w internecie wybral ale z tego co patrze to wersje sa nastepujace : Geforce'a - 8.17.12.6721 , a tej intelowskiej integrowanej to : 8.15.10.2696


RE: Problem z Counter Strike - PrzemyslawOstr - 12.08.2012 22:20

Spróbuj także wyjąć baterię od laptopa, i działać na samym kablu. W moim laptopie, automatycznie przełączał się, na stan "Oszczędności" jak była podłączona bateria + zasilanie. Sprawdź także czy nie masz przestawionego układu graficznego.

@Edit, teraz tak myślę, to pewnie ten sam przypadek co u mnie. Jeżeli nic nie pomoże j/w, spróbuj zaktualizować sterowniki przez program DriverMAX.


RE: Problem z Counter Strike - peciaq - 13.08.2012 11:24

Spróbuj przez Slim Drivers, jakiś czas temu przerzuciłem się z Driver Maxa na niego, jest darmowy i wg mnie lepszy.


RE: Problem z Counter Strike - fantastico - 13.08.2012 16:58

Przestawionego układu graficznego ? ;> tzn wlasnie dzialam na samym kablu nic nie dalo dalej paski mam po bokach pobralem najnowsze sterowniki ze strony nvidi i zaraz napisze czy cos pomoglo Cwaniak

Niestety tak jak myslalem nic to nie pomoglo dalej dwa czarne pasy po bokach i w opcjach nvidi nie dodala sie zadna nowa opcja ... tak zalosnie prosta gra daje mi w kosc ;x


RE: Problem z Counter Strike - fantastico - 13.08.2012 18:44

Problem z ekranem rozwiązany wystarczyło zmienić rodzielczość ekranu na mniejszą i ustawić w panelu intela skalowanie ekranu na Pełny ekran jednak pozostają spadki fps może ma ktoś jakiś pomysł ? na ustawienia pod 100 fps synchronizacje pionową wyłączyłem


RE: Problem z Counter Strike - PrzemyslawOstr - 13.08.2012 20:20

Bateria miała pomóc w spadkach wydajności, nie w paskach Cwaniak. Nie jestem pewien jak to wygląda w Nvidi, ale przestawnie tak j/w thermalfake z oszczędności energii, na wysoką wydajność. Musisz poszukać takich opcji w ustawieniach grafiki.