Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Partycjonowanie problem pilne - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Partycjonowanie problem pilne (/partycjonowanie-problem-pilne-25659-t)



Partycjonowanie problem pilne - adamboc - 11.08.2012 16:03

Mam problem z partycjowaniem .Posiadam dysk 600GB dysk C.Chce go podzielic na dwa dyski D 250GB i E 200GB. NIestety gdy chce zmniejszyc wolumin moge to zrobic tylko o 47GBz 600GB. Co zrobic?Prosze o odpowiedz.Nie czepiac sie znaków miękkich.


RE: Partycjonowanie problem pilne - thermalfake - 11.08.2012 17:13

Pokaż zrzut ekranu
Panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami
Ograniczenie wielkości partycji systemowej na żywym organiźmie (działający system) jest zależne od kilku czynników.
Aby to ominąć posłuż się bootowalnym programem partycjonującym np Partition Wizard, Easeus Partition Master i opcją shrink obetniesz tyle ile potrzebujesz. Pamiętaj o ograniczeniach w liczbie partycji dla dysków mbr - 4 podstawowe lub 3 podstawowe + dyski logiczne jak chcesz mieć więcej niż 4 partycje (licząc np z zastrzeżoną 100mb, partycją recovery).


RE: Partycjonowanie problem pilne - adamboc - 11.08.2012 18:50

jak zrobic partycje logiczna? Razem chce miec 3 partycje


RE: Partycjonowanie problem pilne - thermalfake - 12.08.2012 17:47

Najpierw zrób to o co prosiłem bo nie wiem jak u Ciebie wygląda układ partycji i co dokładnie trzeba wykonać.


RE: Partycjonowanie problem pilne - zefirek83 - 18.08.2012 20:37

W sumie ja też miałem ostatnio problem z wykonywaniem podobnych operacji na dysku. Polecam świetne oprogramowanie darmowe od firmy Paragon. Znajdziesz go np tu http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/Paragon_Partition_Manager_12_Free.html

Posiada w sobie specjalne kreatory, za pomocą których z pewnością poradzisz sobie z dzieleniem partycji.