Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 ultimate wolno sie uruchamia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 ultimate wolno sie uruchamia (/windows-7-ultimate-wolno-sie-uruchamia-2558-t)



Windows 7 ultimate wolno sie uruchamia - adasko - 20.11.2009 12:32

Witam
mam problem ze swoim windows ultimate, dlugo sie uruchamia okolo 70 sekund od znikniecia ekranow post komputera, na wersji 7100 i RTM nie mialem tego problemu, uruchamianie trwalo szybciej nie mierzylem czasu ale widze roznice, mam tez wrazenie ze windows mi przymula po starcie nie bardzo wiem gdzie szukac i co szukac oraz co moze byc przyczyna

I7 860 @ 3,33 Ghz
Asus P7P55D
4 giga ram
Gtx 285

sterowniki najnowsze, bios najnowszy te same byly uzywane na wersji 7100 i RTM


RE: Windows 7 ultimate wolno sie uruchamia - pascalhp - 20.11.2009 14:35

RTM to wersja finalna.

Jakie posiadasz zabezpieczenia (program antywirusowy, antyspyware, firewall) ?
Bardzo możliwe, że to jest przyczyną problemu.


RE: Windows 7 ultimate wolno sie uruchamia - adasko - 20.11.2009 15:45

firewall to mam taka podobno nakladke graficzna, Windows 7 firewall control wydawca sphinx software free edycja, antywirus to od microsftu security esencial, wlaczone opcje sandardowe takie jak po instalacji antywirusa, antyspyware nie mam, indeksowanie wylaczone, wirtualny naped to visrtual clone drive, wszystkie te programy mialem na 7100, jedyne sterowniki ktore zmienilem na nowsze to sterowniki od karty telewizyjnej winfast

@Edit
najprawdopodobniej przyczyna jest Windows 7 firewall control po odinstalowaniu tego uzyskalem czas 40 sekund, jakiegof firewala proponujecie darmowa wersje mile widziana po polsku