Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zintegrować skrót prowadzący do zasobów sieciowych. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jak zintegrować skrót prowadzący do zasobów sieciowych. (/jak-zintegrowac-skrot-prowadzacy-do-zasobow-sieciowych-25443-t)



Jak zintegrować skrót prowadzący do zasobów sieciowych. - Magnetar - 02.08.2012 09:43

Witam,

W sieci mam serwer NAS, z uwagi na to iż jest na nim wiele zasobów "mapuję" je przy pomocy skrótu.
Tworzę skrót, który wskazuje na adres serwera np \\192.168.1.2 dzięki temu po otwarciu go, widzę wszystkie zasoby. Nie mapuje każdego udziału pod osobną literką.

Przy klasycznym montowaniu w menu kontekstowym > Wyślij do... widać zmapowany udział.
Czy istnieje jakaś sztuczka, która zintegruje tam mój skrót i będę mógł zobaczyć w niej swoje zasoby.

Dzięki


RE: Jak zintegrować skrót prowadzący do zasobów sieciowych. - thermalfake - 02.08.2012 09:51

Do tego katalogu
C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo
wrzuć skrót z zmapowanego dysku i zobacz czy poskutkuje.


RE: Jak zintegrować skrót prowadzący do zasobów sieciowych. - Magnetar - 02.08.2012 10:13

(02.08.2012 09:51)thermalfake napisał(a):  Do tego katalogu
C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo
wrzuć skrót z zmapowanego dysku i zobacz czy poskutkuje.

Wrzuciłem go pierwotnie do users/ja/send to i pojawił się automatycznie w podanej przez ciebie lokalizacji - ale to niestety nie działa - nie mam tego w menu kontekstowym.

Edytowałem...
Aby się pojawił muszę konkretnie określić zasób np \\192.168.1.2\home

Szkoda, wolałbym żeby to odbywało się dynamicznie :-/


RE: Jak zintegrować skrót prowadzący do zasobów sieciowych. - thermalfake - 02.08.2012 16:48

Wiadome, że tego dynamicznie nie zrobisz. SendTo wysyła już do określonej lokalizacji, to nie spełnia funkcji eksploratora zasobów dysków sieciowych.