Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja czystego Windows 7, kwestia sterowników - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja czystego Windows 7, kwestia sterowników (/instalacja-czystego-windows-7-kwestia-sterownikow-25384-t)



Instalacja czystego Windows 7, kwestia sterowników - analny_adept - 30.07.2012 19:06

Witam.
Szukałem już po necie również na coś podobnego trafiłem na tym forum ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi Smutny
Chcę sobie na laptopie zainstalować od nowa czystego Windowsa i po swojemu podzielić partycje a nie jak mi to narzucił asus
i teraz pozostaje kwestia sterowników, do niektórych rzeczy jest 1 producent to nie ma problemu ale np do wifi jest 12 plików i chyba 5 różnych nazw plików/producentów nie wiem jak to nazwać.
http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K53SJ/#download (Win 7 x64)
Z bluetooth to samo a jak sprawdzam w dodaj usuń to nazwa tego co jest zainstalowane ni jak ma się do tych plików na liście :C
i teraz nie wiem zupełnie jakie mam pobrać sterowniki żeby mi wszystko działało Smutny(
Czy może win7 jest taki super i sam sobie ściągnie to co potrzebuje jak mu zapewnie stały dostęp do internetu ?
Proszę o pomoc Smutny


RE: Instalacja czystego Windows 7, kwestia sterowników - thermalfake - 30.07.2012 19:29

To jest proste.
Wchodzisz do managera urządzeń, patrzysz się na nierozpoznane urządzenie, klikasz ppm i dajesz właściwości. Przechodzisz do zakładki szczegóły i z listy wybierasz identyfikatory sprzętowe.
Na stronie pcidatabase.com wpisujesz z tego stringa to co jest zaraz po VEN (vendor) 4 cyfry do DEV (device).
Zobaczysz jaki to wytwórca. Numer DEV określa jaki to model (można wejść i przeszukać ten także 4 cyfrowy ciąg) Zresztą na stronach asusa często wprowadza się identyfikator sprzętowy w opisie żeby porównać z tym co się ma.