Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
TP-LINK, nie działają strony www. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: TP-LINK, nie działają strony www. (/tp-link-nie-dzialaja-strony-www-25350-t)



TP-LINK, nie działają strony www. - pucek5511 - 29.07.2012 13:25

Witam, posiadam laptopa Lenovo 3000 G530 z windows'em 7. Na laptopie mam internet przez router TP-LINK WR340G. Dziś zauważyłem spadek wydajności sieci. Strony www wczytywały się bardzo wolno.Na speedtest wykazało mi Download: 0,3 mb/s O.o. Kiedyś miałem podobnie to pomogło przeinstalowanie windows'a i więc dzisiaj też tak zrobiłem. Po reinstalacji systemu prędkość uległa poprawie(niby), lecz nie na długo...
Teraz nie wchodzi już wogóle na żadną stronę, nawet nie chce wejść na konfiguracje router 192.168.1.1 ...
Lecz skype, gg działają.Nie wiem co zrobić, co wy poradzicie na ten problem.?



RE: TP-LINK, nie działają strony www. - fourup - 29.07.2012 14:00

Zamiast reinstalacji, zmień hasło sieciowe na routerze - prawdopodobnie ktoś z sąsiadów Ci się "wbił" i zajmuje prawie całą szerokość pasma...


RE: TP-LINK, nie działają strony www. - thermalfake - 29.07.2012 14:37

Zrobić resecik routera do ustawień fabrycznych, podpiąć się kablem po lan-ie.
W opcjach Wireless -> Wireless settings
- ustawić sobie własną nazwę sieci
- wyłączyć SSID Broadcast (rozgłaszanie nazwy sieci)
- włączyć szyfrowanie WPA-PSK/WPA2-PSK i ustawić hasło
W opcjach Wireless -> MAC filtering
- dodać adres MAC swojej karty sieciowej wifi (odczytać z poleceni ipconfig/all)

Filtrowanie po adresie MAC przez wifi skutecznie zablokuje niechcianych "pasożytów" lub osób podsłuchujących pakiety (snifferzy). Każdy sprzęt u Ciebie po wifi będzie musiał przez Ciebie mieć dopisany adres mac karty. Do tego włączone autoukrywanie nazwy sieci - zapamiętać nazwę i wklepać ją przy łączeniu niech zapamięta ustawienia sobie system wraz z hasłem. Przy konfiguracji nie zapomnieć o sklonowaniu mac adresu komputera który pierwotnie łączy się modemem kablowym czy czym tam masz od ISP.


RE: TP-LINK, nie działają strony www. - pucek5511 - 29.07.2012 15:51

Dobra wszystko jasne, siostra pobierała jakiś film -.- i nic mi nie powiedziała... ! ; )

@Edit: a wiecie może jak skonfigurować sieć wifi, aby wykorzystać łącze na maxa .?


RE: TP-LINK, nie działają strony www. - thermalfake - 29.07.2012 16:28

Z tego co widzę ten model nie posiada opcji Bandwidth Control więc trzeba by mu zmienić soft na alternatywny OpenWRT (model ma jego wsparcie, zmiana wiąże się z utratą gwarancji). Jeśli nie to trzeba sobie zakupić nieco wyższy model posiadający wspomnianą funkcję. O oprogramowaniu limitującym przepustowość typu net limiter nie będę wspominać gdyż łatwo to obejść.