Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) (/nowy-laptop-z-zainstalowanym-win7-jak-zgrac-ten-system-25236-t)



Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - jekyll - 24.07.2012 20:24

Witam.
Kupiłem dzisiaj nowy laptop Samsung z zainstalowanym Windowsem 7 na dysku C. Chcę ten system jakby zgrać na płytę, bądź zrobić coś, co pozwoli mi na sformatowanie dysku C w przyszłości (i przy tym na ponowną instalację tego systemu), jeśli zajdzie taka potrzeba.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam!


RE: Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - LadyInBlue - 24.07.2012 20:52

Masz w laptopie ukrytą partycję recovery i tam znajdziesz kopię systemu.


RE: Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - jekyll - 24.07.2012 20:55

Aha, czyli jak będę chciał sformatować dysk, to po prostu system zainstaluje się ponownie z tej partycji, jeśli dobrze rozumiem?


RE: Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - LadyInBlue - 24.07.2012 21:00

Masz tam opcję przywracania systemu do stanu fabrycznego.


RE: Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - Portator - 25.07.2012 06:45

Witam. Mimo to, radzę użyć programu Samsung Recovery Solution i wykonać płyty Recovery oraz nagrać dysk naprawy. To zawsze się przyda.


RE: Nowy laptop z zainstalowanym Win7 - jak zgrać ten system (?) - thermalfake - 25.07.2012 13:12

A dla tych co lubią grzebać, partycjonować, stawiać Linuxy polecam od razu po zakupie wykonać kopię sektorową 1:1 (tzw obraz) na dysk zewnętrzny do pliku. Nie będzie to dużo zajmować a bezpieczeństwo i czas powrotu do oryginału niebagatelnie szybszy.