Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak cześci polskich liter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak cześci polskich liter (/brak-czesci-polskich-liter-25183-t)



Brak cześci polskich liter - nomoreground - 22.07.2012 18:25

Witam.
Mam problem polegający na braku mozliwości wpisania polskiego ę i ć. reszta liter wpisuje sie normalnie. Dałam to do tego działu, ponieważ problem wystepuje zarówno przy wpisywaniu tych znaków przez klawiatur zwykłą i ekranową. Mój komputer to Acer Aspire 7736ZG. Prosze o pomoc.
PS. w pierwszym zdaniu napisałam te literki przez tablie znaków.


RE: Brak cześci polskich liter - slawektor - 22.07.2012 18:41

Przyczyną jest Ati Control Center, jest to wina skrótów klawiszowych. Ponieważ ALT+C jest przypisany do jakiejś funkcji w programie. Wystarczy zmienić ten skrót.


RE: Brak cześci polskich liter - nomoreground - 23.07.2012 14:04

jak tam wejśc?


RE: Brak cześci polskich liter - peciaq - 23.07.2012 15:30

W Start jak zaczniesz wpisywać ATI Contr... to powinno się pokazać. Otwierasz i w opcjach szukasz gdzieś edycji skrótów. (nie powiem ci dokładnie bo nigdy tego na oczy nie widziałem).


RE: Brak cześci polskich liter - trefl - 23.07.2012 16:15

Prawy przycisk myszki na pulpicie - AMD Vision Engine Control Center
Po ukazaniu sie interfejsu wybrac Preferencje => klawisze dostepu i "odptaszyć" włącz klawisze dostepu


RE: Brak cześci polskich liter - nomoreground - 23.07.2012 18:08

peciaq - taka głupia to ja nie jestem. To nie działa, a próbowałam tego, gdy tylko dowiedziałam sie co wyłączyc
trefl - nie mam AMD Vision Engine Control Center, mam Catalyst Pro Control Center - znalazłam funkcje "Włącz funkcje klawisze dostepu" i ją odptaszyłam - efekt? chyba widac, że nie działa

PS to mi si zrobiło wczoraj, wczoraj aktualizowałam sterowniki - może to od tego? Antywirus (avast) i avg, który wczoraj jeszcze miałam nic nie wykrywają jak i Malwarebytes Anti-Malware


RE: Brak cześci polskich liter - peciaq - 23.07.2012 18:58

W ogóle nie myślałem że jesteś głupia. Uśmiechnięty
Słuchaj a może by po prostu przywrócić system?


RE: Brak cześci polskich liter - trefl - 23.07.2012 19:27

(23.07.2012 18:08)nomoreground napisał(a):  peciaq - taka głupia to ja nie jestem. To nie działa, a próbowałam tego, gdy tylko dowiedziałam sie co wyłączyc
trefl - nie mam AMD Vision Engine Control Center, mam Catalyst Pro Control Center - znalazłam funkcje "Włącz funkcje klawisze dostepu" i ją odptaszyłam - efekt? chyba widac, że nie działa

PS to mi si zrobiło wczoraj, wczoraj aktualizowałam sterowniki - może to od tego? Antywirus (avast) i avg, który wczoraj jeszcze miałam nic nie wykrywają jak i Malwarebytes Anti-Malware

Spróbuj tego
W panelu sterowania / lub na pasku zadań kolo zegara masz opcje dotycząca klawiatury. Musisz zmienić język polski z '214' na 'Programisty'.

Panel Sterowania -> Region i Język -> zakładka 'Klawiatury i języki' -> klikasz na 'Zmień klawiatur' -> wybierasz polski (programisty) -> Akceptuj.
Ew. prawym przyciskiem myszy na klawiaturę na pasku zadań i wybierasz polski (programisty)


RE: Brak cześci polskich liter - nomoreground - 23.07.2012 19:39

mam cały czas ustawione polski programisty
(23.07.2012 18:58)peciaq napisał(a):  Słuchaj a może by po prostu przywrócić system?

zaraz spróbuje

Edit: nie ma punktu przywracania systemu Smutny


RE: Brak cześci polskich liter - thermalfake - 23.07.2012 23:45

Jakim cudem może być ustawiony polski maszynistki 214 skoro tylko alt+e i alt+c nie działa ?
Dla testów wyłącz ten Catalyst Pro Control Center w msconfig'u i uruchom sprzęt ponownie. Otwórz notatnik i klep tekst.
Jeśli nie oprogramowanie grafiki to raz jeszcze msconfig, zakładka Usługi, zaznacz "ukryj wszystkie usługi Microsoft", pozostałe wszystkie odznacz i pojedynczo po każdym restarcie zaznaczasz do rozruchu. Ta metodą dojdziesz który to chochlik.
Ja mam jeszcze takie pytanie czy po użyciu tych kombinacji coś się zmienia/otwiera na pulpicie lub w pasku zadań ?


RE: Brak cześci polskich liter - nomoreground - 24.07.2012 11:45

nic sie nie otwiera, tylko kombinacje klawiszy nie działają. zaraz bede próbowac to co mówisz

EDIT: po wyłączeniu usług nadal nie działa, ale.... w trybie awaryjnym, z którego piszę działa :ęęęęęęćććććć. WTF??

a może rozwiązaniem bedzie postawienie systemu na nowo z płyt recovery? tylko jak oryginalnie była jedna partycja a zostały z niej zrobione 3 to czy one sie usuną?


RE: Brak cześci polskich liter - peciaq - 24.07.2012 12:47

Można tak zrobić, ale nie wolisz rozwiązać problem niż go omijać? Skoro działa w awaryjnym, gdzie większość programów i usług jest wyłączona, a normalnie nie działa, to znaczy na 100% że któryś proces/usługa/uruchomiony program powoduje twój problem. Trzeba tylko po kolei systematycznie dojść, który.


RE: Brak cześci polskich liter - nomoreground - 24.07.2012 17:17

Jestem na tyle niecierpliwa, że nie wytrzymałam. Postawiłam system z partycji recovery. A to musiał być jakiś inny problem, bo po wyłączeniu wszystkich usług nadal nie maiłam tych literek. Dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.


Brak cześci polskich liter (rozwiązany) - LadyInBlue - 24.07.2012 19:11

Wątek rozwiązany.