Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? (/jak-umiescic-skrot-do-zamykania-systemu-w-trayu-25066-t)



Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - krychna76 - 18.07.2012 13:06

Jak w temacie, mam na pulpicie skrót do zamykania systemu (zrobiłem go w notatniku shutdown -s -t 0) i teraz chciałbym żeby to zamykanie było w trayu koło zegarka. Wie ktoś jak takie cudo zrobić?


RE: Zamykanie systemu w trayu. - peciaq - 18.07.2012 13:37

Możesz użyć programu do zwijania okien do traya: 4t Tray Minimizer.


RE: Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - krychna76 - 18.07.2012 14:04

Tylko z tego co rozumie ten program minimalizuje do traya uruchomione programy. Ten skrót nie jest "uruchomionym programem" ponieważ gdy go uruchomie to komputer sie wyłączy.


RE: Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - Nostromo - 18.07.2012 15:26

Marzenie do spełnienia od ręki( na cud trzeba poczekać parę minut Uśmiechnięty) :

pobierz Tray Shutdown

[Obrazek: trayshutdownrestary.png]

Podczas instalacji pamiętaj, żeby odhaczyć Babylon Toolbar bo zainstaluje ci przy okazji niechciany dodatek.

peciaq ma trochę racji, jak nie chcesz go mieć cały czas na pasku możesz schować w zamkniętym(niewidocznym) tray'u.

[Obrazek: trayshutdownrestart.png]

Jak widzisz ze screena jest kilka możliwości ustawiania.
Program jest po angielsku ale to nie problem...


RE: Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - krychna76 - 18.07.2012 16:17

Ok, dzięki. Fajny programik do zamykania systemu itd tylko ja chce swój skrót dodać do traya. Chyba tego nie idzie poprostu zrobić...


RE: Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - peciaq - 18.07.2012 16:35

No bo w trayu nie ma skrótów. W trayu są ikony uruchomionych programów. Skrót do programu możesz sobie dać co najwyżej na pasek szybkiego uruchamiania przy przycisku Start. Ewentualnie do jakiegoś docka.


RE: Jak umieścić skrót do zamykania systemu w trayu? - krychna76 - 18.07.2012 17:24

No tak, skrótów nie ma w trayu.. W docku teraz właśnie mam i chciałem żeby był w trayu, ale skoro się nie da to trudno. W takim razie dzięki koledzy,