Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Pytanie o aktywację systemu Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Pytanie o aktywację systemu Windows 7 (/pytanie-o-aktywacje-systemu-windows-7-25065-t)



Pytanie o aktywację systemu Windows 7 - poohpiotrek - 18.07.2012 12:58

Witam, mam zainstalowany system Windows 7 HP na moim lapku, który był przy zakupie laptopu. I teraz mam takie 3 pytania.
1.Dlaczego jak wejdę w Mój komputer -> Właściwości systemu to tam jest inny klucz niż na nalepce pod laptopem?
2.Ten system (co mam zainstalowanego) to wielki syf, ponieważ posiada wiele niepotrzebnych aplikacji i przez to powoli działa. (na tym systemie zajęte ramu ok. 40% a na normalnym od microsoftu poniżej 25%). Czyli czy mogę ściągnąć Windows 7 HP z neta i jak użyję mojego klucza spod laptopa to będzie działał?
3.Jak będzie nici z punktu 2 to czy da radę usunąć systemowe niepotrzebne aplikacje?


RE: Aktywacja systemu. - peciaq - 18.07.2012 13:28

Co to znaczy 'na tym systemie' i 'na normalnym od Microsoftu'?


RE: Pytanie o aktywację systemu Windows 7 - thermalfake - 18.07.2012 14:24

(18.07.2012 12:58)poohpiotrek napisał(a):  1.Dlaczego jak wejdę w Mój komputer -> Właściwości systemu to tam jest inny klucz niż na nalepce pod laptopem?

Poczytaj o systemach fabrycznych preinstalowanych OEM SLP, systemie aktywacji OA. Jeden wspólny klucz od producenta na każdej kopii współpracuje z zabezpieczeniem slic table w biosie. Taki system jest już zaktywowany fabrycznie. Nie da się go przenieść i uruchomić w inne miejsce niż sprzęt danego producenta. To, że posiadasz inny klucz na naklejce COA pod spodem jest wymogiem Microsoftu jako dowód legalności systemu. Gdyby system padł i nie masz kopii (chodź to nieodpowiedzialne) z tego klucza można zaktywować sklepowego oem'a.

Cytat:2.Ten system (co mam zainstalowanego) to wielki syf, ponieważ posiada wiele niepotrzebnych aplikacji i przez to powoli działa. (na tym systemie zajęte ramu ok. 40% a na normalnym od microsoftu poniżej 25%).

Pousuwaj nadmiar zbędnych śmieci to system będzie hulał. Zapoznaj PC Decrapifier.

Cytat:Czyli czy mogę ściągnąć Windows 7 HP z neta i jak użyję mojego klucza spod laptopa to będzie działał?

Normalnie jest to niezgodne z licencją - Microsoft nie upublicznia kopii obrazów w sieci, nie ma takiego kanału dystrybucji oprócz msdnaa/technet. Czy to zrobisz i co może jeszcze zawierać taki obraz (o czym nie musisz wiedzieć) to tylko Twoja sprawa