Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] (/problem-z-windows-7-ultimate-64bit-pomocy-25061-t)



Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - Wampirsm - 18.07.2012 11:44

Witam.!
Mam następujący problem. Parę dni temu grałem sobie w gre i nagle komputer się zawiesił i po restarcie wywaliło błąd (Klawiatrura na nic nie raguje):
A7388AMS V1.7 061208
AMD Phemon™ 8650 Triple-Core Procesor
Memory Frequency For DDR2 = 667 MHz (Unganged mode, 64bit)
1 AMD North Bridge , Rev B3

Warning ! The previous performance of overclocking is failed , and the system is restored to the defaults setting
Press any key except "DEL" to enter SETUP ..(Tłumaczenie wujek google)

Ostrzeżenie!Poprzednie wyniki overclockingu nie powiodła się, a system zostanie przywrócony do ustawień defaults
Naciśnij dowolny klawisz, z wyjątkiem "DEL" aby uruchomić program konfiguracji ..

Poniżej opcje:
Press DEL key to enter Setup Menu , F11 to enter Boot Menu
Płyta główna MSI K9A2 Neo
Proszę o POMOC !


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - toshioshinsuke - 18.07.2012 18:33

Klawiatura PS/2 czy USB ? Jeśli USB to sprawdź w innych portach USB czy działa. Gdyby okazało się, że myszka i klawiatura nie działają pomimo wpięcia do portów USB to mogło się coś stać z płytą główną lub systemem.

Aby wykluczyć winny system, to daj znać czy w BIOS klawiatura reaguje na skrót ustawień BIOS-u ? Jak nie reaguje nawet w BIOS to mogło się coś stać z portami USB.

Błąd, który nam zacytowałeś wykazuje, że bawiłeś się w OC i chyba niezbyt ci to wyszło.


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - thermalfake - 18.07.2012 19:08

W takich chwilach wyciąga się baterię cr z płyty celem zresetowania ustawień lub przeprowadza szybki clear cmos przez zwarcie dwóch opisanych zworek. Popracuj na ustawieniach domyślnych. Gdy problem powróci oznacza to uszkodzenie układu cmos na płycie.


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - Wampirsm - 19.07.2012 19:21

(18.07.2012 18:33)toshioshinsuke napisał(a):  Klawiatura PS/2 czy USB ? Jeśli USB to sprawdź w innych portach USB czy działa. Gdyby okazało się, że myszka i klawiatura nie działają pomimo wpięcia do portów USB to mogło się coś stać z płytą główną lub systemem.

Aby wykluczyć winny system, to daj znać czy w BIOS klawiatura reaguje na skrót ustawień BIOS-u ? Jak nie reaguje nawet w BIOS to mogło się coś stać z portami USB.

Błąd, który nam zacytowałeś wykazuje, że bawiłeś się w OC i chyba niezbyt ci to wyszło.
Jak pisałem to ja sobie grałem w gierke i coś mu odwaliło wtedy. Klawiatura USB nic zero reakcji. Hmm - ale jak mogło by się stać coś z portami USB przez głupią gierke .. ?

(18.07.2012 19:08)thermalfake napisał(a):  W takich chwilach wyciąga się baterię cr z płyty celem zresetowania ustawień lub przeprowadza szybki clear cmos przez zwarcie dwóch opisanych zworek. Popracuj na ustawieniach domyślnych. Gdy problem powróci oznacza to uszkodzenie układu cmos na płycie.
Oki jest bateryjka ale jak ją wyciągnąć bezpiecznie aby z płytą główna nic się nie stało i jak ją z powrotem włożyć . ? - bo do końca nwm co i jak bo jestem zielony


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - peciaq - 19.07.2012 19:23

Podaj model płyty to ci na zdjęciu zaznaczę.


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - Wampirsm - 19.07.2012 19:33

(19.07.2012 19:23)peciaq napisał(a):  Podaj model płyty to ci na zdjęciu zaznaczę.
MSI K9A2 Neo oki widze bateryjke ale kurcze mam ostre problemy aby ją wyciągnąć kurcze Smutny

Ogłaszam można zamknąć temat komputer działa wyciągnołem bateryjke biosu i normalnie odpalił

Przepraszam bardzo mam 2 problem teraz . Smutny
I kurcze coś się zrypało pisze "Brak Pliku NTLDR" CO ROBIĆ . ?


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - thermalfake - 19.07.2012 22:20

(19.07.2012 19:33)Wampirsm napisał(a):  Ogłaszam można zamknąć temat komputer działa wyciągnołem bateryjke biosu i normalnie odpalił

To nie jest jeszcze nic pewnego, ze masz sprawny sprzęt.

Cytat:Przepraszam bardzo mam 2 problem teraz . Smutny
I kurcze coś się zrypało pisze "Brak Pliku NTLDR" CO ROBIĆ . ?

Masz więcej jak jeden dysk twardy, więcej systemów niż Win 7 ? Mi wygląda na tak skoro masz "Brak Pliku NTLDR" - to są jakieś pozostałości po XP . Skoro ustawienia biosu się zresetowały na domyślne to pewnie sekwencję uruchamiania dysków masz inną. Wejdź do biosu Advanced BIOS Features -> Boot Sequence -> 1st Boot Device.


RE: Problem z Windows 7 Ultimate 64bit[Pomocy] - Wampirsm - 19.07.2012 23:04

(19.07.2012 22:20)thermalfake napisał(a):  
(19.07.2012 19:33)Wampirsm napisał(a):  Ogłaszam można zamknąć temat komputer działa wyciągnołem bateryjke biosu i normalnie odpalił

To nie jest jeszcze nic pewnego, ze masz sprawny sprzęt.

Cytat:Przepraszam bardzo mam 2 problem teraz . Smutny
I kurcze coś się zrypało pisze "Brak Pliku NTLDR" CO ROBIĆ . ?

Masz więcej jak jeden dysk twardy, więcej systemów niż Win 7 ? Mi wygląda na tak skoro masz "Brak Pliku NTLDR" - to są jakieś pozostałości po XP . Skoro ustawienia biosu się zresetowały na domyślne to pewnie sekwencję uruchamiania dysków masz inną. Wejdź do biosu Advanced BIOS Features -> Boot Sequence -> 1st Boot Device.
Faktycznie miałeś racje zastosowałem się do twoich rad i jestem już na kompie sprawnym wielkie dzięki ! Uśmiechnięty
Masz może gg lub skype tam Ci bardziej podziękuje ! Uśmiechnięty