Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Żadne dane nie są bezpieczne? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Żadne dane nie są bezpieczne? (/zadne-dane-nie-sa-bezpieczne-25057-t)



Żadne dane nie są bezpieczne? - Portator - 18.07.2012 06:28

[Obrazek: z6029132M.jpg]
Wszyscy podsłuchują wszystkich i żadne dane nie są bezpieczne? Najwyraźniej tak. Najnowsza ciekawa wiadomość w temacie szpiegowania brzmi - Chińczycy mogą (i szpiegują) 80% światowej komunikacji. Tak twierdzi analityk zajmujący się tematyką bezpieczeństwa dla Pentagonu.

F. Michael Maloof oskarża firmy Huawei oraz ZTE o to, że w swoim sprzęcie utworzyły tylne wejście, z którego korzysta chińska armia. Dzięki niemu ma ona mieć możliwość zdobywania praktycznie wszystkich danych, które „przechodzą” przez sprzęt obu wymienionych firm. Maloof twierdzi, że dochodzi do tego w 140 krajach na całym świecie, a z urządzeń Huawei i ZTE korzysta 45 z 50 największych światowych telekomów.

Ze słów Maloofa wynika ponadto, że Chińczyków wciąż nie zadowalają takie wyniki i chcą, by sprzęt obu firm pozwalał przechwytywać 100% danych. Krótko mówiąc, kiedy coś piszesz lub mówisz, może się okazać, że po drugiej stronie świata ktoś cię słucha. Przerażające?

[za: Defensetech.org]


RE: Żadne dane nie są bezpieczne? - peciaq - 18.07.2012 12:49

Ja mam rozwiązanie na to - mam takie dane których wycieknięcie niczym nie grozi, no chyba że poznaniem treści np. notatek moderatorskich na forum. Uśmiechnięty