Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak odzyskać katalog USERS na laptopie Lenovo, gdy Win7 padł? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak odzyskać katalog USERS na laptopie Lenovo, gdy Win7 padł? (rozwiązany) (/jak-odzyskac-katalog-users-na-laptopie-lenovo-gdy-win7-padl-rozwiazany-24941-t)



Jak odzyskać katalog USERS na laptopie Lenovo, gdy Win7 padł? (rozwiązany) - sheridan - 13.07.2012 12:36

Witam. Zaczęło się po zainstalowaniu kilku aktualizacji 10 lipca, komputer przestał działać. Pojawia się okno ładowania systemu (czarny ekran z napisem: trwa uruchamianie systemu windows), miga na chwilę blue screen i komputer restartuje się i tak w kółko. Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie potrafi poradzić sobie z tym problemem.Smutny Przy próbie odzyskania systemu narzędziem odzyskania systemu pojawia się, najpierw błąd:

Cytat:parametr jest niepoprawny (0x80070057)

potem:

Cytat: katastrofalny błąd (0x8000FFF).

Sytuacja powtarza się przy każdym punkcie przywracania.
Walczę z tym problemem już trzeci dzień. W tym momencie chciałbym odzyskać tylko dane z katalogu USERS. Mam tylko dostęp do Wiersza poleceń, ale katalogu USERS nie mogę przenieść żadnymi znanymi mi metodami. Czy odzyskanie obrazu systemu usuwa wszystkie pliki z dysku systemowego?


RE: Jak odzyskać katalog USERS na laptopie Lenovo, gdy Win7 padł - nomoreground - 13.07.2012 13:45

Dziwne. Jaki masz antywirus - avast lubi mieszać w plikach systemowych, coć jeśli miałeś najnowszą bazę i wersję programu w nic nie powinno być. Sama mam avasta i prawdopodobnie te same poprawki, tyle że z 11.07.2012 a poprawek miałam 32. I wszystko ok. Jak masz dostęp do neta to znalazłam co oznaczają błędy
1. parametr jest niepoprawny (0x80070057) http://support.microsoft.com/kb/982736/pl
2.katastrofalny błąd (0x8000FFF) (do Visty bo to (o dziwo) jest błąd Visty właśnie) http://support.microsoft.com/kb/973558/pl?sd=gn

Możesz spróbować przeskanować dysk w poszukiwaniu błędów jakimś programem z live cd (np. Victoria) oraz przeskanować kompa na obecność wirusów skanerem on-line uruchomionym z poziomu live cd. To jest PC czy laptop? Jakie parametry? Konfiguracja sprzętowa? Wersja siódemki? (np. Windows 7 Home Premium x64 (na tym systemie poprawki działają)


RE: Jak odzyskać katalog USERS na laptopie Lenovo, gdy Win7 padł - thermalfake - 13.07.2012 13:58

(13.07.2012 12:36)sheridan napisał(a):  Walczę z tym problemem już trzeci dzień. W tym momencie chciałbym odzyskać tylko dane z katalogu USERS. Mam tylko dostęp do Wiersza poleceń, ale katalogu USERS nie mogę przenieść żadnymi znanymi mi metodami. Czy odzyskanie obrazu systemu usuwa wszystkie pliki z dysku systemowego?

hirensbootcd.org
Dane z różnych miejsc możesz tym sobie poprzenosić gdyż "produkt" ten omija kwestie związane z nadanymi prawami do obiektów w ntfs-ie dla różnych użytkowników.
Przywrócenie obrazu systemu usuwa wszelkie dane - partycja systemowa jest nadpisywana. Zachowanie danych może nastąpić tylko gdy program recovery udostępnia opcję zachowania danych użytkownika (tak jest np w HP).

W trybie awaryjnym ta sama sytuacja ?


RE: Jak odzyskać katalog USERS na laptopie Lenovo, gdy Win7 padł? - sheridan - 15.07.2012 19:36

Hiren's boot CD to wspaniałe narzędzie.Uśmiechnięty Dziękuję bardzo za pomoc, odzyskałem wszystko co chciałem. Trybu awaryjnego też nie mogłem uruchomić, gdyż w każdym wypadku powodowało to restart.