Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Częste zaniki internetu na liveboxie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Częste zaniki internetu na liveboxie (/czeste-zaniki-internetu-na-liveboxie-24883-t)



Częste zaniki internetu na liveboxie - szakaaal87 - 10.07.2012 18:32

witam,

do liveboxa mam podłączone bezprzewodowo dwa komputery
na jednym internet śmiga,
na drugim internet działa dosłownie "pulsacyjnie" tzn. jak ściągałem instalkę do chroma to na początku miałem pozostały czas pobrania 20min, potem 4min potem 8 h o.O i tak w na okrągło; inny przykład: wchodzę na dowloną stronę www i załaduje mi tło i pojedyńcze elementy, pauza, doładuje jakieś elementy, pauza, itd ...

odłączyłem Boxa od prądu, odkurzyłem wszystko co się dało ccleanerem, skasowałem przeglądarki i zostałem przy IE9
sprawdziłem na speedteście prędkość i wyskoczyła taka jak w umowie
mimo to ciągle internet działa pulsacynie

podejrzewam, że jest to kwestia "cudownego" adaptera tp przez który komputer się łączy
z chęcią bym go wymienił na jakiś porządny sprzęt. Ktoś ma coś do polecenia? Na co powinienem zwrócić uwagę?

pzdr


RE: Internet działa "pulsacyjnie" na jednym z komputerów; sprzęt: Livebox - peciaq - 10.07.2012 19:15

Masz możliwość porównania jak działa na kablu? Jeśli tak to sprawdź.
I upewnij się że np. nie ma jakichś wyjątków w zaporach systemowych albo antywirusowych.


RE: Internet działa "pulsacyjnie" na jednym z komputerów; sprzęt: Livebox - thermalfake - 10.07.2012 20:58

Zanim zaczniesz wymieniać wklep do wiersza poleceń z uprawnieniami admina i potem restart

Cytat:ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit

Jak zaczyna się ta cała akcja z zanikiem zrób ping do bramki livebox'a 192.168.1.1 i pokaż go na forum.


RE: Internet działa "pulsacyjnie" na jednym z komputerów; sprzęt: Livebox - szakaaal87 - 12.07.2012 12:31

zrobiłem jak powiedział thermalfake

miałem problemy z drugim kompem gdzie internet śmigał
zrobiłem na nim to samo

i jak na razie wygląda dobrze na obu kompachZacieszacz

dzięki!