Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
brak recovery pod F4 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: brak recovery pod F4 (/brak-recovery-pod-f4-24848-t)



brak recovery pod F4 - horscz - 09.07.2012 10:38

witam nie ma funkcji recovery pod przyciskiem F4 mimo iz na dole jest napisane ze po wcisnieciu sie w to wejdzie
pozdrawiam


RE: brak recovery pod F4 - thermalfake - 09.07.2012 12:02

Najczęściej brak partycji recovery, jej usunięcie/uszkodzenie, wcześniejsza wymiana dysku twardego z instalacją niefabrycznego systemu lub sama instalacja niefabrycznego systemu (nadpisanie fabrycznego sektora rozruchowego MBR standardowym kodem z Win 7).
Przy nie działającym systemie pobierz Partition Wizard w wersji bootowalnej, wypal iso na płytce, odpal program i pokaż zrzut jak wygląda sprawa z partycjami na dysku.


RE: brak recovery pod F4 - horscz - 12.07.2012 18:02

(09.07.2012 12:02)thermalfake napisał(a):  Najczęściej brak partycji recovery, jej usunięcie/uszkodzenie, wcześniejsza wymiana dysku twardego z instalacją niefabrycznego systemu lub sama instalacja niefabrycznego systemu (nadpisanie fabrycznego sektora rozruchowego MBR standardowym kodem z Win 7).
Przy nie działającym systemie pobierz Partition Wizard w wersji bootowalnej, wypal iso na płytce, odpal program i pokaż zrzut jak wygląda sprawa z partycjami na dysku.

nie wiem czy o to chodziło ale cos takiego zalaczam pozdrawiam[attachment=4443][attachment=4443]

(12.07.2012 18:02)horscz napisał(a):  
(09.07.2012 12:02)thermalfake napisał(a):  Najczęściej brak partycji recovery, jej usunięcie/uszkodzenie, wcześniejsza wymiana dysku twardego z instalacją niefabrycznego systemu lub sama instalacja niefabrycznego systemu (nadpisanie fabrycznego sektora rozruchowego MBR standardowym kodem z Win 7).
Przy nie działającym systemie pobierz Partition Wizard w wersji bootowalnej, wypal iso na płytce, odpal program i pokaż zrzut jak wygląda sprawa z partycjami na dysku.

nie wiem czy o to chodziło ale cos takiego zalaczam pozdrawiam

mi system dizala wszystko ladnie pieknie nic nie bylo wymieniane ani uszkodzone kiedys mialem linuxy moze one cos namieszaly i teraz widze ze mam te partycje z windowsem i musze jakos zrobic zeby go wystartowac sformatowac dysk i zainstalowac normalnie te instalacje ktora mam legalnie na dysku


RE: brak recovery pod F4 - thermalfake - 13.07.2012 00:16

Masz recovery i odpowiedziałeś sobie na pytanie czym rozwaliłeś mbr'a. Gdzieś na francuskiej stronie widziałem długi opis jak przywrócić taką partycję do życia w Samsungu. Jak znajdę to dam znać.


RE: brak recovery pod F4 - horscz - 13.07.2012 01:34

(13.07.2012 00:16)thermalfake napisał(a):  Masz recovery i odpowiedziałeś sobie na pytanie czym rozwaliłeś mbr'a. Gdzieś na francuskiej stronie widziałem długi opis jak przywrócić taką partycję do życia w Samsungu. Jak znajdę to dam znać.

ok dzieki