Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączenie LAN 7 i XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Połączenie LAN 7 i XP (/polaczenie-lan-7-i-xp-2464-t)



Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 15.11.2009 18:32

Witam ! Do dnia wczorajszego posiadałem stare dobre XP na obu kompach które były połączone kablem skrosowanym. Dziś dostałem w swoje ręce Windows 7 Ultimate 32bit. Wgrałem go na swoim kompie a na brata został XP. I teraz połączyłem kompy i u mnie niby działa połączenie a na brata kompie pisze Ograniczenie lub brak łączności ; /...Próbowałem już kilku rzeczy i nic...Liczę na waszą pomoc.
Z góry thxZacieszacz


RE: Połączenie LAN 7 i XP - slump - 15.11.2009 18:34

Podaj dokładne komunikaty i czego już próbowałeś.

Zapoznaj się z : http://windows7forum.pl/problemy-siecia-lokalna-odmowa-dostepu-do-niej-porada-t-2101.html


RE: Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 15.11.2009 18:37

(15.11.2009 18:34)slump napisał(a):  Podaj dokładne komunikaty i czego już próbowałeś.

Zapoznaj się z : http://windows7forum.pl/problemy-siecia-lokalna-odmowa-dostepu-do-niej-porada-t-2101.html

Znaczy się próbowałem standardowych rzeczy: Zmieniałem IP, na kompie brata tworzyłem dysk kreatora sieci i odpalałem go na moim kompie...Nic to nie dało...

Edit:Na kompie brata nie może mu automatycznie przypisać IP i dlatego pojawia się ograniczenie lub brak łączności. Tylko nie wiem jak sobie z tym poradzić...


RE: Połączenie LAN 7 i XP - slump - 15.11.2009 18:51

Połączenie tylko kablem czy za pośrednictwem switha rutera etc?


RE: Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 15.11.2009 19:00

(15.11.2009 18:51)slump napisał(a):  Połączenie tylko kablem czy za pośrednictwem switha rutera etc?

Tylko kablem.


RE: Połączenie LAN 7 i XP - slump - 15.11.2009 19:30

Ad win XP zrób tak:

Przejdź do "Panel Sterowania" >> "Połączenia sieciowe" i wybierz "Połączenia Lokalne" a z nich "Właściwości"

w tym okienku zaznacz protokół internetowy TCP/IP i niżej kliknij właściwości.

Wypełnij w ten sposób:

Adres IP: 192.168.0.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1

I potwierdź to i pozapisuj zmiany.

A w Win7: centrum sieci i udostępniania po prawej wybierz mień ustawienia karty sieciowej i w tym oknie na nazwie połączenia kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości.

I robisz tak samo. Zmieniasz tylko adres IP o jeden wyżej czyli np 192.168.0.3 a resztę tak jak wyżej.

Mówię tu tylko o połączeniu kompów w siec nic o współdzieleniu internetu etc. wiec jeśli tak zrobisz to stracisz internet etc. Tak wynika z opisu problemu.

Jesli jest inaczej wstrzymaj się i opisz dokładnie jak masz połączone kompy, czy z netem etc.


RE: Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 15.11.2009 20:18

(15.11.2009 19:30)slump napisał(a):  Ad win XP zrób tak:

Przejdź do "Panel Sterowania" >> "Połączenia sieciowe" i wybierz "Połączenia Lokalne" a z nich "Właściwości"

w tym okienku zaznacz protokół internetowy TCP/IP i niżej kliknij właściwości.

Wypełnij w ten sposób:

Adres IP: 192.168.0.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1

I potwierdź to i pozapisuj zmiany.

A w Windows 7: centrum sieci i udostępniania po prawej wybierz mień ustawienia karty sieciowej i w tym oknie na nazwie połączenia kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości.

I robisz tak samo. Zmieniasz tylko adres IP o jeden wyżej czyli np 192.168.0.3 a resztę tak jak wyżej.

Mówię tu tylko o połączeniu kompów w siec nic o współdzieleniu internetu etc. wiec jeśli tak zrobisz to stracisz internet etc. Tak wynika z opisu problemu.

Jesli jest inaczej wstrzymaj się i opisz dokładnie jak masz połączone kompy, czy z netem etc.


Dodam że mój komputer jest połączony z internetem, a chciałbym współdzielić go z komputerem brata.


RE: Połączenie LAN 7 i XP - slump - 15.11.2009 20:24

Od kogo masz internet??

Masz dostarczony sam kabel czy może ruter lub swith?

Internet masz przydzielany widzę automatycznie więc pewnie po dhcp. Dostawca prosił o podanie mac adresu przy podpisywaniu umowy na internet?

Bo teraz z tworzenia sieci przechodzimy do podziału łącza a to się inaczej realizuje.


RE: Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 15.11.2009 20:33

(15.11.2009 20:24)slump napisał(a):  Od kogo masz internet??

Masz dostarczony sam kabel czy może ruter lub swith?

Internet masz przydzielany widzę automatycznie więc pewnie po dhcp. Dostawca prosił o podanie mac adresu przy podpisywaniu umowy na internet?

Bo teraz z tworzenia sieci przechodzimy do podziału łącza a to się inaczej realizuje.

Znaczy tak...internet miałem zakładany z 5 lat temu...dokładnie nie pamiętam, jest to radiówka... i dostałem sam kabel bez żadnych routerów .
Jak w XP brałem to tylko konfiguratorem 2 minuty i gotowe...A tu tyle kombinowania widzę Zadowolony


RE: Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 16.11.2009 14:13

To jak?? Próbować tym sposobem którym podałeś?


RE: Połączenie LAN 7 i XP - Black Box - 16.11.2009 18:27

Zrobiłem tak jak podałeś...Niby jest połączenie ale zadnych pakietów odebranych...czyli nic to nie dało...
A jak wgram 7 na kompie brata to nie będzie problemów z połączeniem?? Tylko trochę to słaby komp"
Procek 1.5 GHZ
RAM: 512 mb
Karta: Geforce MX4 440