Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak oszukać admina? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Jak oszukać admina? (/jak-oszukac-admina-24600-t)



Jak oszukać admina? - paparazzi - 28.06.2012 08:53

Witam!

Mam dostęp do komputera z pełnymi prawami administratora na kilka dni ( Windows 7 Professional x64). Po tym czasie będę mógł korzystać tylko z konta zwykłego użytkownika (uprawnienia konta zostaną zmienione). Czy istnieje możliwość stworzenia jakiegoś konta lub inna metoda na przechytrzenie człowieka admina, który zmieni mi to konto. Po jego interwencji chciałbym mieć dostęp do konta z prawami admina :Wstydniś (ewentualnie tylko możliwość instalacji oprogramowania) . No i jakby się nie zorientował, że takie konto istnieje to było by super.

Pozdrawiam.


RE: Jak oszukać admina? - rjfpibm - 28.06.2012 09:17

Ha

Admin


RE: Jak oszukać admina? - rafi993 - 28.06.2012 09:56

Po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym jest ukryte konto administratora, dość często ludzie zapominają o nim i nie blokują go hasłem. Tak że możesz spróbować po tym jak zmieni ci konto na zwykłe z powrotem zmienić na administratorskie przez te ukryte konto właśnie. Nie powinien się gapnąć Uśmiechnięty


RE: Jak oszukać admina? - paparazzi - 28.06.2012 10:01

Dzięki !

Spróbuję za kilka dni : )

Jak ktoś ma inne koncepcje to poproszę!


RE: Jak oszukać admina? - Kokomandek - 28.06.2012 10:05

Ale w jakiej jesteś sytuacji? To w domu, czy w szkole chcesz zrobić?


RE: Jak oszukać admina? - paparazzi - 28.06.2012 10:57

W miejscu pracy chcę to zrobić - czy to ma jakieś znaczenie?


RE: Jak oszukać admina? - thermalfake - 28.06.2012 11:15

Ja tylko jestem ciekaw jaki "mondry" administrator/pracownik działu IT daje pełen dostęp zwykłemu użytkownikowi systemu informatycznego. Takim postępowaniem łamiesz przynajmniej wewnętrzne regulaminy a ja nie chciałbym być w sytuacji wyjawienia w Twej skórze.