Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dwa ekrany - ustawienie - kolejność wyświetlania (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dwa ekrany - ustawienie - kolejność wyświetlania (rozwiązany) (/dwa-ekrany-ustawienie-kolejnosc-wyswietlania-rozwiazany-2452-t)



Dwa ekrany - ustawienie - kolejność wyświetlania (rozwiązany) - Offek - 15.11.2009 11:48

Problem pewnie banalny, ale... Cwaniak
Mam monitor i Tv (oba LCD, więc mogą być wykorzystywane jako monitory) podpięte do komputera. Karta Nvidia GeForce 9800GT.
Karta i Windows widzą Tv jako ekran 1, a monitor jako 2 (choć główny, czyli ten, na którym jest pulpit).
Dość to irytujące, bo choćby, żeby wejść do biosu, trzeba włączyć TV.
Szukam w opcjach Windowsa i karty, ale nie da się zdefiniować TV jako 2, a monitora jako 1.
Może ktoś wie czemu tak jest i czy da się coś z tym zrobić?

pozdrawiam
Offka


RE: Dwa ekrany - ustawienie - nintendo86 - 15.11.2009 13:18

ustawianie monitora głównego powinno być w panelu sterowania nvidia, później w listy dostępnych opcji wybieramy: "konfigurowanie wielu monitorów" a tam powinny być widoczne dwa ekrany, a następnie prawy klik na odpowiednik ekranu lcd i wybór opcji "podstawowy".
W ustawieniach rozdzielczość, też chyba jest możliwość ustawienia tego.


RE: Dwa ekrany - ustawienie - Offek - 15.11.2009 17:49

(15.11.2009 13:18)nintendo86 napisał(a):  ustawianie monitora głównego powinno być w panelu sterowania nvidia, później w listy dostępnych opcji wybieramy: "konfigurowanie wielu monitorów" a tam powinny być widoczne dwa ekrany, a następnie prawy klik na odpowiednik ekranu lcd i wybór opcji "podstawowy".
W ustawieniach rozdzielczość, też chyba jest możliwość ustawienia tego.

Jest możliwość ustawienia ekranu głównego, podstawowego, to fakt. Da się ustawić monitor jako główny oczywiście, ale pisałam, że ta opcja działa prawidłowo.
Ale tu chodzi o to, że nadal TV ma nr 1, co wiąże się z tym, że komputer go widzi jako 1, więc np. ekran biosu można wczytać tylko na nim, bo jego karta widzi jako pierwszy, a nie monitor, który ma numerek 2 (choć jednocześnie jest ustawiony jako główny w Win i opcjach karty).

pozdrawiam
Offka


RE: Dwa ekrany - ustawienie - slawektor - 15.11.2009 17:59

Przepięcie kabli nie daje efektu?


RE: Dwa ekrany - ustawienie - slump - 15.11.2009 18:10

Tak jak mówi kolega slawektor.

Z tego co widzę to ta karta ma złącze zewnętrzne 2 x DVI-I oraz dodatkowo s-video.

Zapewne i monitor i telewizor podłączyłeś jako dvi i (nie wiem jak jest liczona kolejność czy od góry czy od dołu) i jako 1 złącze jest tv. Tak jak poradzono zmień kolejność przewodów albo po prostu telewizor podłącz pod s-video i nigdy nie będzie problemu kolejności Zadowolony


RE: Dwa ekrany - ustawienie - Offek - 15.11.2009 22:19

Podłączyłam, jeśli już... ale to szczegół... Tym bardziej, że podłączał znajomy, więc płeć "podłączacza" zgodna z prawdą. Cwaniak
W każdym razie zastosuję się do rady przepięcia kabli.
Coś mi tam w tej sprawie świtało nawet, ale w sprawie wszelkiej maści sprzętów i kabelków całkowicie zielona jestem Uśmiechnięty
Dziękuję Uśmiechnięty

Offka