Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu (/brak-rozruchu-systemu-po-usunieciu-woluminu-24514-t)



Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - sob3k - 24.06.2012 14:02

Hej, mam nadzieje , że ktoś pomoże mi rozwiązać problem.
Na lapku mialem 2 systemy : viste oraz 7 64 bit. Z powodu braku miejsca na dysku oraz nieużywania Visty postanowilem sie jej pozbyc. W narzędziach administracyjnych / zarządzanie dyskami, format oraz usunięcie woluminu bylo niemożliwe. Skorzystalem z płyty instalacyjnej Win 7. formatowalem oraz usnunelem patycje systemową z vistą, ale chyba wraz z nią pliki rozruchu systemu. Dodam, że przed tą operacją instalator widzial obydwa systemy.
Teraz podczas startu kompa po informacjach z biosa pojawia sie czarny ekran i informacja o braku systemu. Instalator systemu juz nie widzi zadnego systemu , zadne narzedzie do przywracania oraz naprawy startu nie pomaga. Ma ktos jakis pomysl jak uruchomic system ? Oczywiscie bez ponownej instalacji (mam sporo cennych danych na partycji z systemem).


RE: brak systemu - thermalfake - 24.06.2012 20:24

Potrzebujemy nośnik z systemem Windows 7.
Uruchamiamy sprzęt ponownie, wciskamy jeden z klawiszy funkcyjnych (info zazwyczaj u dołu ekranu), żeby wywołać Boot Menu i ustawić napę jako pierwsze urządzenie do rozruchu.
Przy pierwszej niebieskiej planszy kiedy mamy zacząć instalację wciskamy Shift + F10 wywołując tym samym konsolę WinRE. Następnie wklepujemy
bootrec /fixmbr
bootsect /nt60 d:\ (jeśli win7 jest faktycznie na tej partycji)
bootrec /RebuildBcd


RE: brak systemu - sob3k - 24.06.2012 20:59

Niestety nie pomogło ,wykonałem wszystko w/w i nadal widnieje napis : "Operating System not found".
A podczas w/w operacji przebiegało to tak :
"pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Winows. Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu :Windows : 1 [1] E :\Windows . Czy dodać instalację do listy rozruchu ? TAK" . Po czym widnieje "Nie można odnaleźć elementu. "

Dodam, że dysk podzielony jest na 3 partycje. Na jednej znajdowała się Vista z rozruchem, na kolejnej była 7, a pozostały to partycja logiczna z danymi. Sformatowałem tylko partycje z vistą.


RE: brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - sob3k - 26.06.2012 18:20

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać ? Wrzucam screeny . [attachment=4402][attachment=4401][attachment=4403]


RE: Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - thermalfake - 26.06.2012 19:13

Do konsoli wpisz jeszcze komendy które zrobią partycję z Win 7 partycją aktywną do rozruchu

Diskpart (chwilę czekasz)
list disk
select disk numer_dysku z poprzedniego polecenia
list partition
select partition numer_partycji
active
exit

Potem
bcdboot.exe E:\Windows
bootrec /fixmbr
bootsect /nt60 E:
bootrec /RebuildBcd


RE: Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - sob3k - 26.06.2012 19:41

pobcdboot.exe E:\Windows jest komunikat : "próba skopiowania plików rozruchowych nie powiodła się "
Teraz zamiast BOOTMBR is missing , mam jakiś inny komunikat : A disk read error occurred" i dalej system nie chce odpalic ....


RE: Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - thermalfake - 26.06.2012 19:50

Nie mam na już innego pomysłu na szybko jak przerzucenie danych z ostatniej partycji i postawienie systemu na czysto.


RE: Brak rozruchu systemu po usunięciu woluminu - sob3k - 26.06.2012 19:56

dziwna sprawa wyszła z tym wszystkim. Miałem kiedys viste i XP i bez problemu usuneląłem XP. Jak wymyslisz cos jeszcze to daj znac bo mysl o tym, że musze wgrywac tyle programów + dodatki + ustawienia itp itd mnie przeraża.