Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Win 7 z pendrive - instalacja zawiesza się podczas bootowania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Win 7 z pendrive - instalacja zawiesza się podczas bootowania (/win-7-z-pendrive-instalacja-zawiesza-sie-podczas-bootowania-24430-t)



Win 7 z pendrive - instalacja zawiesza się podczas bootowania - Demonic76 - 20.06.2012 12:25

Witam. Skusiłem się na wersje Windowsa download ISO, gdyż nie mam sprawnego cd-roma. Po paru godzinach męczarni z formatem dysku (wszystkie programy przed wypaleniem obrazu płyty zmieniały format na fat32, a plik install.wim zajmuje trochę ponad 4gb) Udało mi się z pomocą programu Windows 7 DVD/USB Tool zaniechać problemu. Jednak tutaj pojawia się kolejny kłopot, bo podczas bootowania w miejscu, gdzie powinien się pojawić napis "Naciśnij dowolny przycisk..." pojawia się to samo co zawsze i komputer się po prostu "zawiesza" w tym miejscu i może tak stać godzinami. Jakieś rady?


Mój sprzęt:
Płyta Główna: Gigabyte S-Series M68M-S2P
Procesor: AMD Athlon x4 3,2 GHz
Ram: 3 GB
Karta: Radeon 6770 HD 1GB


RE: Win 7 z Pendrive - problem - thermalfake - 20.06.2012 12:31

(20.06.2012 12:25)Demonic76 napisał(a):  Jednak tutaj pojawia się kolejny kłopot, bo podczas bootowania w miejscu, gdzie powinien się pojawić napis "Naciśnij dowolny przycisk..." pojawia się to samo co zawsze i komputer się po prostu "zawiesza" w tym miejscu i może tak stać godzinami. Jakieś rady?

Nie rozumiem. Załóżmy, że instalator został dobrze wykonany, wkładasz pena do jednego z tylnich portów, przy starcie sprzętu wciskasz pulsacyjnie F12, po czym wybierasz HDD a następnie swojego pendrive'a (HDD-USB tak nie wykryje).


RE: Win 7 z Pendrive - problem - Demonic76 - 20.06.2012 12:35

właściwie to nie. Ustawiam bootowanie w biosi'e przez Del na USB-HDD (po kliknięciu F12 wyskakuje mi okno wyboru, ale ono jakby nie działało. Tzn. nic sie nie zmienia po wybraniu). Podkreśle, że wcześniej jak zapisałem Windowsa na pendrive za pomocą ultra iso wszystko było w porządku. Jednak ten program automatycznie formatuje przed zapisem pendrive na fat32, a w instalce install.wim zajmuje 4 GB i po prostu w trakcje instalacji wyskakuje błąd o braku pliku


RE: Win 7 z Pendrive - problem - slawektor - 20.06.2012 13:14

Po co używasz ultraiso?
Skoro pobrałeś już obraz ISO, wystarczy używając Windows 7 DVD/USB wskazać obraz oraz lokalizację pendraka,
W sumie to program sam to znajduje. I dalej tak jak napisał thermalfake,


RE: Win 7 z Pendrive - problem - Demonic76 - 20.06.2012 14:01

slawek, najpierw przeczytaj co napisałem, a potem pisz...


Cytat: Udało mi sie z pomocą programu Windows 7 DVD/USB Tool zaniechać problemu.
Cytat: Ustawiam bootowanie w biosi'e przez Del na USB-HDD (po kliknięciu F12 wyskakuje mi okno wyboru, ale ono jakby nie działało. Tzn. nic sie nie zmienia po wybraniu).



RE: Win 7 z Pendrive - problem - thermalfake - 20.06.2012 15:14

W Gigabyte'ach opcja HDD-USB nie odpali Ci niczego chociaż jest bardziej intuicyjna. Pendraki są rozpoznawalne jako zwykłe dyski. Z dobrze wykonanym penem ta płyta główna nie ma problemów, sprawdzane wielokrotnie.


RE: Win 7 z Pendrive - problem - Demonic76 - 20.06.2012 17:38

(20.06.2012 15:14)thermalfake napisał(a):  W Gigabyte'ach opcja HDD-USB nie odpali Ci niczego chociaż jest bardziej intuicyjna. Pendraki są rozpoznawalne jako zwykłe dyski. Z dobrze wykonanym penem ta płyta główna nie ma problemów, sprawdzane wielokrotnie.


Cytat:Podkreśle, że wcześniej jak zapisałem Windowsa na pendrive za pomocą ultra iso wszystko było w porządku

Mam chyba po prostu wadliwe ISO, bo zaniosłem w końcu go do kumpla żeby zgrać na DVD i przy każdej próbie przy 35 % siadało