Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty (/nie-moge-zainstalowac-systemu-brak-odczytu-plyty-24377-t)



Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - bobson125 - 18.06.2012 15:09

Witam otóż mam problem chcę zainstalować Windows 7 lecz pojawia się problem otóż gdy ustawię wszystko w biosie(First boot device ustawiłem na cd/dvd),włącza się ponownie komputer(tak jak powinno się dziać) lecz nie pojawia się okno instalatora lecz normalnie wczytuje mi obecny system.

*Napęd jest w 100% dobry
*płyta też jest dobra gdyż próbuję to z innymi systemami i dzieje się tak samo (na tym samym komuterze),gdy włącze płytkę do innego ona działa poprawnie


Mam laptopa asusa k50ij
Bios American Megatrends

Proszę o pomoc


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - Portator - 18.06.2012 16:05

Witaj. Czy ustawienia w Biosie, zatwierdzasz (F10).
W laptopach Asus ustawienia kolejności uruchamiania, wywołasz klawiszem ESC w trakcie właczania. Spróbuj.


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - bobson125 - 18.06.2012 16:25

Tak zapisuję F10,próbowałem także ESC lecz jest tak jak pisem wyżej

Co robić ?


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - Portator - 18.06.2012 16:47

Koniecznie musisz instalować z płyty? W Asusie klawiszem F9 podczas startu wywołasz partycję Recovery a z niej przywrócisz system fabryczny. Chyba, że nie miałeś preinstalowanego systemu i nie masz partycji Recovery.


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - bobson125 - 18.06.2012 16:55

wiem że istnieje taka funkcja lecz mam vistę i chcę się jej pozbyć Uśmiechnięty


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - Portator - 18.06.2012 17:22

Napisałeś:
( *Napęd jest w 100% dobry
*płyta też jest dobra gdyż próbuję to z innymi systemami i dzieje się tak samo (na tym samym komuterze),gdy włącze płytkę do innego ona działa poprawnie )

Skoro innych systemóww też nie uruchania, to skąd pewność, że napęd jest w 100% dobry.


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - bobson125 - 18.06.2012 17:35

Przy normalnym odczycie płyt one działają tak samo jest z wypalaniem,tylko przy instalacji nie chce czytać


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - thermalfake - 18.06.2012 18:29

Odczytywanie z nośników przez napęd to jedno a poprawne bootowanie to drugie więc nie można powiedzieć iż napęd jest w 100% sprawny.
Są dwie opcje - źle wypalony obraz systemu (być może stawiasz pirata do czego bardziej się skłaniam) i z płyty nie wstaje. Druga opcja to napęd nie bootuje nośników dvd (natomiast z cd jest ok).


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - bobson125 - 18.06.2012 19:16

Ale ciekawi mnie fakt dlaczego na laptopie płyta nie wchodzi a na PC wchodzi


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - thermalfake - 18.06.2012 19:41

Ze względu na to, że masz nie do końca sprawny napęd.
Możesz stworzyć sobie instalator na pendrivie (know how w tutorialu), wymienić napęd bądź zaopatrzyć się w zewnętrzny napęd dvd usb.

PS Wchodzić to się np może do mieszkania, samochodu.


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - bobson125 - 18.06.2012 20:22

ok dzięki właśnie zabrałem się za ściąganie Win 7 i będe próbować


RE: Nie mogę zainstalować systemu-brak odczytu płyty - DamiaX - 18.06.2012 20:28

Uuu nie popieramy piratów tutaj Cwaniak.
Kosz + nagroda.