Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z drukowaniem zdjęć: 'za mało dostępnej pamięci' - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z drukowaniem zdjęć: 'za mało dostępnej pamięci' (/problem-z-drukowaniem-zdjec-za-malo-dostepnej-pamieci-24356-t)



Problem z drukowaniem zdjęć: 'za mało dostępnej pamięci' - mini21 - 17.06.2012 05:15

W sumie to nie wiem, czy powinno to iść do działu Hardware czy może Software, ale spróbujemy...

Chciałem prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu z drukowaniem zdjęć w systemie Windows 7 HE 64 bit.

Sytuacja wygląda tak, że gdy kliknę PPM na zdjęcie i wybiorę "drukuj" pokazuje się okno sterownika, ale zaraz za nim otwierają się 4 okienka z komunikatem:

"Nie można wydrukować obrazu z powodu następującego błędu:

Za mało dostępnej pamięci, aby wydrukować obraz. Zamknij niektóre otwarte programy, a następnie spróbuj ponownie".

Od razu dodam, że mam 4 GB Ramu, więc nie powinno być żadnego problemu.

Oto zrzut ekranu:

[Obrazek: beztytuuioc.jpg]

Czy ktoś mógłby pomóc mi rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuje.


RE: Problem z drukowaniem zdjęć: 'za mało dostępnej pamięci' - peciaq - 17.06.2012 12:44

Widzę że próbujesz drukować przez funkcję systemu.
Może istnieje jakiś software dla twojej drukarki, przy pomocy którego można zarządzać drukowaniem?
Może wtedy ruszy?


RE: Problem z drukowaniem zdjęć: 'za mało dostępnej pamięci' - mini21 - 17.06.2012 12:52

(17.06.2012 12:44)peciaq napisał(a):  Widzę że próbujesz drukować przez funkcję systemu.
Może istnieje jakiś software dla twojej drukarki, przy pomocy którego można zarządzać drukowaniem?
Może wtedy ruszy?

Tak, istnieje, ale jakoś wolę ten "wbudowany".

P.S. dziś odkryłem (hehe, trochę przesadziłem z tym odkryciem) ciekawą nieprawidłowość.
Problem o którym piszę występuje tylko wówczas, gdy próbuje drukować zdjęcie otwierając je za pomocą "Przeglądarki fotografii systemu windows".
Pobrałem ze strony Windowsa jakąś alternatywną przeglądarkę o nazwie "Windows Live Photo Gallery" i gdy tu wybiorę "Drukuj", wszystko otwiera się normalnie.

Dziwne trochę - tak jakby ta "stockowa" przeglądarka zjadała za dużo ramu.


RE: Problem z drukowaniem zdjęć: 'za mało dostępnej pamięci' - thermalfake - 17.06.2012 13:34

Nie widziałem innej opcji jak usunięcie sterownika, restart i ponowna instalacja ostatniej wersji.