Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Format dysku i instalacja Windows 7 na laptopie Asus - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Format dysku i instalacja Windows 7 na laptopie Asus (/format-dysku-i-instalacja-windows-7-na-laptopie-asus-24281-t)



Format dysku i instalacja Windows 7 na laptopie Asus - soon44 - 13.06.2012 17:10

Witam, chcę sformatować dysk systemowy C:/ oraz wgrać od nowa Windows 7, jednak robię to pierwszy raz na laptopie dlatego wolę się poradzić przed wykonaniem tego. Windows 7 miałem wgranego od razu kiedy kupiłem laptopa i o ile dobrze pamiętam Pan który mi go sprzedawał powiedział że Windows jest tak jak by wgrany w dysk już i moje pytanie jest takie mam 2 płyty DVD Windows 7 RECOVERY czy mam użyć ich do formatowania czy robić to w jakiś inny sposób?


RE: Format dysku i instalacja Windows 7 na laptopie Asus - thermalfake - 13.06.2012 18:50

Możesz to zrobić za pomocą nośników - zaraz po starcie wystarczy uruchomić boot menu klawiszem [Esc] wybierając napęd do rozruchu i nie trzeba grzebać w biosie.
Drugi sposób to uruchomienie recovery z dysku klawiszem [F9] podczas startu - opis jest podany na forum już nie jeden raz.
Formatować niczego nie musisz - proces przywracania nadpisuje całkowicie partycje systemową (usuwwa wszelkie dane) nowymi plikami z obrazu.


RE: Format dysku i instalacja Windows 7 na laptopie Asus - ddominiks9 - 17.08.2012 11:11

Kliknij ESC i wybierz dysk na którym znajduje się Recovery.