Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Problem z siecią - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Problem z siecią (/problem-z-siecia-24252-t)



Problem z siecią - logitech - 12.06.2012 07:17

Witam!
Mam problem z siecią. Łączę się laptopem bezprzewodowo. Co kilka dni robi mi się coś takiego że profil domowy sieci przestawia mi się na publiczny i wtedy laptop nie chce łączyć się z routerem. Widze wtedy swoją sieć lecz podczas łączenia z nią wyskakuje komunikat "System windows nie mógł nawiązac połączenia".
Znalazłam na to rozwiązanie musze wchodzić w komputer - Właściwości i tam gdzie są ustawienia nazwy komputera, grupy roboczej klikam zmień ustawienia i zmieniam indetyfikator sieciowy na "To jest komputer domowy i nie jest częścią firmy". Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko działa normalnie przez np 3 dni i znowu muszę robić ta samą czynność bo profil sieci przestawia się sam z siebie na publiczny.
Czemu się tak dzieje? W domu są 3 komputery na Windows 7 i tylko ten jeden ma taki problem.
Zaporę sieciową windowsową mam wyłączoną - używam comodo.

Dodam że skonfigurowałam też ręcznie kartę sieciową i to także nic nie dało dalej się przestawia.