Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu System nie wykrywa tunerów TV Creatix - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu System nie wykrywa tunerów TV Creatix (/system-nie-wykrywa-tunerow-tv-creatix-24089-t)



System nie wykrywa tunerów TV Creatix - KB7 - 03.06.2012 13:09

Witam
Windows 7 64 bit nie wykrywa mi tunera TV Creatix CTX953 (a wcześniej innego CTX948). Po włożeniu do slotu PCI brak jest jakiejkolwiek reakcji systemu. Sprawdzałem na dwóch PCI, oba są sprawne, bo karta sieciowa mi na nich działa. Tunery też są sprawne bo na innym komputerze z XP zostały wykryte od razu. W Menedżerze urządzeń brak jest oczywiście jakiegokolwiek nowego, nierozpoznanego urządzenia (zrobione: skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu). Próbowałem rozwiązania "Dodaj starszy sprzęt" i zainstalowałem sterowniki, to pojawił się komunikat: "Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod10)". No i nie działa. W BIOSie nic od zakupu komputera nie zmieniałem. Napisałem do pomocy producenta, to odpowiedzieli że nie są w stanie mi pomóc, jeśli system w ogóle nie reaguje na ten tuner. Da się coś z tym zrobić?