Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak sprawdzić ile osób jest podłączonych do mojej sieci? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jak sprawdzić ile osób jest podłączonych do mojej sieci? (/jak-sprawdzic-ile-osob-jest-podlaczonych-do-mojej-sieci-24062-t)



Jak sprawdzić ile osób jest podłączonych do mojej sieci? - kompi - 02.06.2012 08:34

Podejrzewam że sąsiedzi w innych domach korzystają z mojego bezprzewodowego internetu,
Wiem że istnieją programy za pomocą których mógłbym sprawdzić dokładnie, ilu użytkowników podłączonych jest do mojej sieci ? Wiem też że są programy za pomocą których mogę odłączyć danego użytkownika. Ja jednak szukam tylko informacji na temat czy ktoś w ogóle korzysta z mego routera, i najlepiej aby był to program darmowy i prosty.
Gdyby było cos na apple mac os x, to byłoby najlepiej, ale jak nie to skorzystam z laptopa Windows.


Ściągnąłem KisMAC 0.3.3

http://kismac.softonic.pl/mac

ale program ten służy chyba nie do tego, a raczej do wyszukiwania sieci bezprzewodowych...


RE: Jak sprawdzić ile osób jest podłączonych do mojej sieci? - thermalfake - 02.06.2012 23:22

Po co utrudniać sobie życie. Router też może udostępnić informacje jaki host jest do niego podłączony. Oczywiście będzie to adres MAC (swój musisz znać komenda iconfig/all), nie poda Ci Pan Kowalski spod 5-tki. Chcąc ukrócić ten proceder skorzystaj z wbudowanej funkcji filtrowania adresów MAC (mac filtering). Wpiszesz zaufane adresy i nikt inny się nie dostanie.


RE: Jak sprawdzić ile osób jest podłączonych do mojej sieci? - Nostromo - 02.06.2012 23:59

Sprawdzenie nic nie da, na policję z tym nie pójdziesz bo cię wyśmieją,
jeżeli czujesz, że ktoś podpina się na lewo(inaczej mówiąc-zezwalasz na darmochę) bo nie stosujesz zabezpieczeń a tego sobie nie życzysz, zamknij dostęp do swojej sieci:
Konfigurowanie klucza zabezpieczeń dla sieci bezprzewodowych-pomoc Microsoft
Inną kwalifikację ma włamanie do zabezpieczonej sieci, tu znalezienie adresów ma sens,lecz przy skuteczności naszego prawa i sprawności odpowiednich służb ma sens, niewielki- niestety.