Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak sprawić by dwie karty Wi-Fi działały razem? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jak sprawić by dwie karty Wi-Fi działały razem? (/jak-sprawic-by-dwie-karty-wi-fi-dzialaly-razem-23931-t)



Jak sprawić by dwie karty Wi-Fi działały razem? - Magnetar - 25.05.2012 22:20

Witam wszystkich,
zarejestrowałem się na tym forum ponieważ gnębi mnie jeden problem, to mój pierwszy post, a problem mam otóż taki:
System: Win7 Pro x64
Komputer: Laptop
Karty sieciowe:
a) wbudowana karta WiFi
b) klucz WiFi usb

chciałbym, aby jedna z kart powiedzmy ta wbudowana łączyła się normalnie z domową siecią bezprzewodową natomiast druga wykorzystywała połączenie typu Ad-hoc z serwerem NAS, aby w dalszej kolejności dokonać podłączenia do zasobu iSCSI znajdującego się na nim.

Mój problem jest taki, że gdy mam połączenie na "wbudowanej" klikam na kartę usb --> połącz-->wybieram połączenie Ad-hoc jednak zamiast nawiązać połączenie przy pomocy karty usb, nawiązuje je przy pomocy wbudowanej, a wcześniej istniejące połączenie zostaje zerwane. Nie jestem wstanie wymusić, dwóch jednoczesnych połączeń.

ProszÄ™ o pomoc.
Dzięki
Pozdrawiam


RE: Dwie karty WiFi - Ad-hoc, Infra - razem - Magnetar - 26.05.2012 19:21

Czyżby Windows "Profesjonalny" nie potrafił obsłużyć dwóch jednoczesnych połączeń WiFi ?

-----------------------------------
Tak na marginesie czy jest konieczne, aby reklamy pojawiały się nawet przy próbie zalogowania zasłaniając formularz przy okazji - to jest trochę przesada.


RE: Dwie karty WiFi - Ad-hoc, Infra - razem - thermalfake - 27.05.2012 13:40

Jak najbardziej obsługuje wiele jednoczesnych połączeń zarówno na wiele kart jak i jedną tworząc software-owy Access Point (przy pomocy virual wifi minport). Nie wiem czy w tym wypadku nie będziesz musiał oddzielić tych dwóch połączeń na różnych podsieciach. Dla każdej z kart we właściwościach protokołu tcp/ip odznacz automatyczną metrykę interfejsu. Na wbudowanej daj np 1 a na usb np 999.

Inny sposób
http://www.blog.ravns.net/windows-7-jako-access-point-wi-fi-hot-spot-wireless-hosted-networks/#do-pobrania


RE: Jak sprawić by dwie karty Wi-Fi działały razem? - Magnetar - 27.05.2012 23:18

TADA Uśmiechnięty
Super, działa - w życiu nie wpadłbym na to żeby zmienić metrykę zresztą nadal nie rozumiem dlaczego akurat tak - ale działa. Jutro w wolnej chwili spróbuję tutka z AP.
[attachment=4322]