Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z odpowiednim podziałem partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z odpowiednim podziałem partycji (/problem-z-odpowiednim-podzialem-partycji-23914-t)



Problem z odpowiednim podziałem partycji - grzmiq24 - 24.05.2012 21:49

Posiadam laptopa r580, Chciałbym mieć system na jednej partycji i tylko on, zaś na drugiej wszystkie programy. Problem w tym, że przy recovery będę miał już sterowniki i dodatkowe programy które zostały dołączone wraz z zakupem. I wszystko zostanie zainstalowane na jednej partycji. Natomiast drugi problem to jest taki, że jeżeli zainstaluję jakiś program dajmy na to Adobe Photoshop, to przy instalacji mam wybór dysku i wszystko wygląda ładne, ale tworzy się również osobny folder w moje dokumenty, który również się zapełnia. A znajduje się na partycji z systemem. Czy jest jakiś na to sposób ? Czy może pozostaje instalacja całkiem nowego systemu (tzw. pirata) ale opartego na moim kluczu instalacyjnym?


RE: Dylemat z rozdzieleniem partycji ... - thermalfake - 27.05.2012 20:27

Sposobu na przeniesienie tego przy fabrycznym systemie nie ma. Musiałbyś załatwić sobie oem'a i dopiero tam pobawić się rejestrem.


RE: Dylemat z rozdzieleniem partycji ... - grzmiq24 - 28.05.2012 10:25

Ja mam w laptopie fabryczny OEM jak coś. Pytam dlatego bo zawsze się mówi, że najlepiej aby na jednej partycji byl sam system a na innej reszta plików w celu kompatybilności systemu.


RE: Dylemat z rozdzieleniem partycji ... - thermalfake - 28.05.2012 13:24

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Fakt, mówi się aby jedną partycję zajmował system bo pomaga to np przy odtworzeniu systemu gdzie nie musimy się bawić w archwizacje (danych użytkownika). Natomiast zainstalowane własne aplikacje/ustawienia tak, czy siak polecą przy następnej instalacji. Wyniesienie niemal wszystkiego poza partycję systemową jest dobre o ile mamy problem małej ilości miejsca na partycji.