Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 (/wyskoa-temperatura-i-glosne-chlodzenie-intel-core-2-duo-e600-23893-t)



Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 - szymnax - 23.05.2012 21:23

Jak w temacie, co polecacie, przy normalnym użytkowaniu dochodzi do 70*C..

Cooler wyczyszczony, wymieniona pasta termoprzewodząca - po kupnie procesora jakiś miesiąc temu.


RE: Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 - Antychrysto - 23.05.2012 21:25

Wymień chłodzenie procesora, zainwestuj w dodatkowe chłodzenie "puszki".

PS. Popraw literówkę w tytule tematu...


RE: Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 - szymnax - 24.05.2012 10:01

"wymień chłodzenie procesora"

Tego się domyślałem, co polecasz?


RE: Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 - szymo24 - 24.05.2012 15:18

Kup Silentium Spartan i miej spokój.


RE: Wyskoa Temperatura i Głośne chłodzenie - Intel Core 2 Duo E600 - thermalfake - 27.05.2012 17:05

Nowe chłodzenie odstawiłbym na razie na dalszy plan. Te 70 stopni jest niepokojącym objawem jak na ten procesor ale wyrzucenie około 100zł na nowe chłodzenie także może się okazać porażką. To tak jak w przegrzewającym się silniku kazać włożyć wydajniejszy wentylator chłodnicy Zacieszacz
Już kilka razy zdarzyło mi się mieć podobne sytuacje. Plan działania miałem taki, że:
- ściągałem płytę główną z budowy i dopiero wtedy nakładałem wentylator na posmarowany delikatnie/cienko pastą procesor mając pewność, że bolce się zatrzasną (jeszcze jedynie na słuch można poznać), nie ma wtedy przestrzeni między tymi dwoma elementami a laminat płyty przeważnie się w okolicy socketu deformuje
- sprawdzałem procesor na innych płytach gdyż elektronika płyty też lubi przekłamywać, różne programy do odczytywania temperatur pokazują bzdury natomiast poprawnie działa tylko dedykowanie oprogramowanie (miałem tak na płycie asusa)
- podczas normalnej pracy przytrzymać ręką wentylator i ocenić na ile jest ciepły - tzn czy jest zimy - wiadomo niepoprawny montaż chłodzenia, za gorący - inne przyczyny
- sprawdzałem jakie napięcie vcore otrzymują rdzenie - im wyższe tym wiadomo wydziela się więcej ciepła, większość płyt ma ustawione na automatyczny tryb, można spróbować ręcznie ustawić po zapoznaniu się z referencyjnymi ustawieniami na jakich chodzi procesor, może być także problem z nie do końca poprawnie działającą sekcją zasilania cpu na płycie głównej więc jak najbardziej polecam wytestowanie na innej płycie głównej
- ten procesor dobrze sobie radzi na boxowym chłodzeniu ( były dwa rodzaje radiatorów, grubsze w procesorach z technologią 65nm i cieńsze dawane do 45nm, tu może być problem z dobraniem niewłaściwego )
- robimy porządek w obudowie, układamy kable, ustawiamy podzespoły tak, żeby obudowa miała jak najlepszy przepływ powietrza, można się wspomóc dodatkowymi wentylatorami