Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z włączaniem "Boot options" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem z włączaniem "Boot options" (/problem-z-wlaczaniem-boot-options-23814-t)



Problem z włączaniem "Boot options" - zorro223 - 20.05.2012 11:54

Witam!
Mam problem z włączaniem Boot options !
Gdy chcę przejść do ustawień muszę użyć kombinacji klawiszy FN+F12 ale w trakcie użycia tego cały komputer się
zawiesza.
Można czekać godzinami ale nic się nie stanie.
Tak samo jest z kombinacją klawiszy FN+F2 czyli włączenie instalatora systemu tylko że w tym przypadku komputer jakby nie zauważa tego działania.

Dane techniczne:
Komputer: Dell Inspiron 17 (N7010)
System: Windows 7 professional (x64)
Procesor: Intel® Core™ i3
Ram: 8gb


Proszę o szybką pomoc!


RE: Problem z włączaniem "Boot options" - szybki - 20.05.2012 12:25

F2 , F12 powinno bez problemu działać Uśmiechnięty i wtedy wybierasz z czego chcesz boota mieć bo rozumie ,że system na nowo chcesz zainstalować tak.


RE: Problem z włączaniem "Boot options" - zorro223 - 20.05.2012 12:47

Nie za bardzo o to mi chodzi dlatego gdyż napisałem że nie mogę wejść w opcje boota Uśmiechnięty


RE: Problem z włączaniem "Boot options" - thermalfake - 20.05.2012 15:49

Do tej pory pracując na różnych Dell'ach (odnośnie podanego modelu):
- u dołu ekranu startowego po prawej masz opis F2 - Setup i F12 - Boot Options
- do wywołania tych funkcji nie używamy klawisza funkcyjnego Fn
- wchodząc do boot options możemy wybrać wykryte urządzenie do rozruchu lub dostać się do podstawowych narzędzi diagnostycznych (Diagnostics, ten sam myk uzyskamy wciskając Fn podczas startu) lub wejść do biosu (bios setup)
- przywracanie fabrycznego systemu z ukrytej partycji odbywa się poprzez wciskanie klawisza F8 przy starcie aż zobaczymy zaawansowane opcje rozruchu komputera, następnie napraw komputer po czym z okna opcji odzyskiwania systemu wybieramy dell factory image restore i jedziemy z kreatorem.
- mając nośnik przywracania, z boot options wybieramy napęd który jednorazowo wykona rozruch (nie zapisuje na stałe sekwencji w biosie)
- wszelkie zawieszki w opisywanej sytuacji mają podłoże sprzętowe - pamięć ram, płyta główna.


RE: Problem z włączaniem "Boot options" - Myca1125 - 29.07.2012 07:35

Wciśnij F2 lub F12 ale przy restartowaniu kompa by wejść w boot.