Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Aero - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z Aero (/problem-z-aero-23701-t)



Problem z Aero - krzychu93 - 15.05.2012 21:59

Witam

Chciałem uzyskać na pulpicie taki oto pasek:

[Obrazek: 13121543368.jpg]

Więc z znalazłem w necie Brico Pack... Zainstalowalem ale mialem jakieś problemy z wrzucaniem ikon do tego paska to odinstalowałem i zrestartowałem kompa. Włączyłem i był klasyczny Windows.. Trudno, tak czasem się działo i wchodzę w Personalizację a tam:

[Obrazek: 131217ss1.jpg]

i ten napis na dole :angry: wgl nie wiem o co chodzi Zakłopotany

Mam kartę graficzną NVIDIA GeForce G 103M. Dziś ściągnąłem najnowsze stery i nic. Wpisałem w cmd jako admin "net start uxsms" to pokazało się, że menadżer okien jest włączony. Pobrałem urządzenie do naprawy błedów Aero to mi wyktyło, że dwm.exe nie jest włączony a jest... W rejestrze Composition i CompositionPolicy mają odpowiednio wartości 1 i 2 więc prawidłowo... Już naprawde nie mam pomysłow co na to poradzić


One more thing:

Od pewnego czasu, nie wiem z jakiej paki, każdy kolejny folder otwiera się w osobnym oknie, mimo że mam ustawione żeby otwierały sie w jednym... Macie jakieś pomysły żeby temu zaradzić?


RE: Problem z Aero - thermalfake - 16.05.2012 14:04

(15.05.2012 21:59)krzychu93 napisał(a):  Od pewnego czasu, nie wiem z jakiej paki, każdy kolejny folder otwiera się w osobnym oknie, mimo że mam ustawione żeby otwierały sie w jednym... Macie jakieś pomysły żeby temu zaradzić?

Spróbuj wymusić poprzez rejestr systemowy
http://www.sevenforums.com/tutorials/14562-open-each-folder-same-own-separate-new-window.html

Odpowiadając na resztę, w sieci nie ma konkretnego rozwiązania problemu, sugeruje się naprawę systemu
http://www.sevenforums.com/tutorials/3413-repair-install.html


RE: Problem z Aero - kalisz1955 - 16.05.2012 21:25

a spróbuj tak: prawy klik i klikasz rozdzielczość Ekranu, następnie - Ustawienia zaawansowane - następnie zakładkę Monitor i sprawdź czy na dole okna pod wyrazem "Kolory" masz ustawione na TRUE COLOR 32 bity - jeżeli nie to ustaw., może pomoże a jak nie to moze usuń Explorera i utwórz nowego w Menadżerze {klikasz Plik i Nowe zadanie i wpisujesz Explorer}


RE: Problem z Aero - krzychu93 - 16.05.2012 22:32

Nadal nic ale coś się ruszyło...

W kolorze okna zamiast "klasyczny windows" jest "niebo" ale okna nadal wygladają tak samo...
Ja się zastanawiam o co chodzi z tym napisem: "Co najmniej jedno ustawienie na tej stronie zostało zmienione przez administratora systemu". Nic tam przecież nie zmieniałemZakłopotany

@thermalfake

Dzięki, ale z moim internetem mobilnym nie ma szans na pobranie tak dużego pliku. Poza tym chyba na płycie z systemem jest coś podobnego


RE: Problem z Aero - Patryk94 - 17.05.2012 04:35

zainstaluj program SunriseSeven, wejdź w zakładkę Większe dostosowanie i zaznacz opcję "Włącz możliwość stosowania niecertyfikowanych styli wizualnych", kliknij na zastosuj i Restart. Po tym zabiegu muszą chodzić Ci wszystkie style


RE: Problem z Aero - krzychu93 - 17.05.2012 17:12

Dzięki ale nie pomogło...

Wydaje mi się, że problemem jest jakieś ustawienie, jest napisane "Co najmniej jedno ustawienie na tej stronie zostało zmienione przez administratora systemu" tylko nie mam pojęcia o jakie ustawienie chodzi;/

Użyłem wczoraj programu RefreshPC który przywraca ustawienia fabryczne systemu, więc pomyślałem że przywróci ustawienia wyglądu ale nawet to nic nie dałoZakłopotany

EDIT: nie, dobra, wkurzyłem się bo to przegięcie. Instaluje od początku ale nie mam 7, mam tylko XP i to spakowany do ISO bo była przegrywana i tu się zaczynają schodyZakłopotany

Wyskakuje mi taki komunikat:
[Obrazek: beztytuuvki.jpg]
Można to jakoś ominąć? Na innym kompie instalowałem to z tej właśnie płyty i nie bylo problemu