Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak naprawić problem z odświeżaniem karty WiFi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jak naprawić problem z odświeżaniem karty WiFi (/jak-naprawic-problem-z-odswiezaniem-karty-wifi-23700-t)



Jak naprawić problem z odświeżaniem karty WiFi - lufa9999 - 15.05.2012 21:21

Witam.
Mam taki problem: gdy zrestartuję router to karta WiFi nie widzi mojej sieci. Nic nie pomaga odświeżanie listy sieci i podobne manewry. Muszę guzikiem wyłączyć WiFi i włączyć i wtedy od razu znajduje moją sieć i automatycznie łączy. Czy jest gdzieś w 7ce jakaś opcja odświeżania karty sieciowej czy coś w tym rodzaju?
Z góry dzięki za pomoc!


RE: Odświeżanie karty WiFi - thermalfake - 16.05.2012 14:24

Bez informacji o sprzęcie będzie ciężko jakkolwiek pomóc.


RE: Jak naprawić problem z odświeżaniem karty WiFi - andrew-jar - 16.05.2012 18:57

A co to za router?
Czy czasami nie masz do wejścia WAN podłączonego jakiegoś modemu?
Opisz nie tylko kartę ale i sprzęt który z nią funkcjonuje.

Pozdrawiam


RE: Jak naprawić problem z odświeżaniem karty WiFi - lufa9999 - 16.05.2012 20:04

A więc tak.
Router Alice (Niemcy), karta sieciowa Atheros AR5B91, Pentium DC T4200 2gB, Windows 7 ult 64 bit. Chip NVidia, do routera nie mam podpiętego żadnego modemu tylko telefon stacjonarny. Coś jeszcze podać?


RE: Jak naprawić problem z odświeżaniem karty WiFi - andrew-jar - 17.05.2012 17:40

Router Alice ....... a dalej? (piszcie ludzie symbole, inaczej to można porównać:
mam auto mazda - ale jaka?)

Wracając do tematu, próbowałeś zmienić kanał ?
(ile jest sieci w pobliżu i na jakich kanałach nadają?)
Pomocnym programem może być program o nazwie "inSSIDer 2.0"

Pozdrawiam


PS.
Wejdź jeszcze w Centrum sieci i udostępniania--->Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi--->PPM (Właściwości) Twojej sieci---->Połączenie---> Sprawdź czy masz zaznaczone " Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu".