Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja oryginalnego systemu z pirackiej płyty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja oryginalnego systemu z pirackiej płyty (/instalacja-oryginalnego-systemu-z-pirackiej-plyty-23677-t)



Instalacja oryginalnego systemu z pirackiej płyty - Rambdal - 14.05.2012 21:30

Witam


Ja mam do was pytanie. Posiadam licencje na System Microsoftu i naklejkę z CD-key, problem polega na tym, że dysk z recovery mi padł a firma Samsung trochę sobie życzy za przywrócenie takiego recovery.
Moje pytanie brzmi, czy z nieoryginalnej płyty i wpisaniu CD key będę miał oryginalny system ?


RE: Instalacja oryginalnego systemu z pirackiej płyty - thermalfake - 14.05.2012 21:58

Zbrodni przeciw ludzkości nie popełnisz aczkolwiek dobrze by było aby to był nie modyfikowany nośnik wersji retail/oem/box (nie msdna).
Oryginalny system determinuje naklejka licencyjna i dowód zakupu, zaś samego nośnika nie można uważać za dowód legalności.


RE: Instalacja oryginalnego systemu z pirackiej płyty - Rambdal - 15.05.2012 04:05

thermalfake ja nie pytałem czy jest to legalne czy nie, moje pytanie brzmiało czy to jest do zrobienia. Wyobraź bonie, że kupując laptop z systemem dostaję jedynie fakturę za laptop a system jest na partycji recovery a nie fizycznie na płycie, jedyna autentyczność jaka jest to naklejka na spodzie laptopa.

Więc pozwolę powtórzyć pytanie czy jest możliwe postawienie systemu z nieoryginalnej płyty i wpisaniu oryginalnego cdkey-a aby mieć oryginalny system ?


RE: Instalacja oryginalnego systemu z pirackiej płyty - thermalfake - 15.05.2012 12:21

Cytat:dobrze by było aby to był nie modyfikowany nośnik wersji retail/oem/box (nie msdna).

Odpowiedź już dostałeś, że jak najbardziej można. Po to także "system builder" czyli producent sprzętu daje naklejkę coa z kluczem (warunek licencyjny od microsoft) , że w razie czego można sobie zainstalować system niebrandowany. Niemniej stroną supportu jest tylko i wyłącznie system builder. Przy utracie fabrycznego systemu Microsoft odsyła z problemami do producenta bo to jego obowiązek.