Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Błąd Win 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Błąd Win 7 (/blad-win-7-23635-t)



Błąd Win 7 - goranziemia - 12.05.2012 15:43

Witam
Nie wiem czy będzie to odpowiednie miejsce na taki temat jeśli nie to proszę o wyrozumiałość, nie mogłem znaleźć właściwego działu.
Mam problem z Win 7 mianowicie taki że muli mi kompa bez powodu, np oglądam film i podczas zaczyna mi procesor ogromnie pracować, aż przycina obraz bez względu jakiego odtwarzacza używam i kodeka. Ale to jeszcze nie ten problem tylko jego objaw, gdy zostawiam kompa na noc, to rano widzę że się sam wyłączył ponieważ nastąpił jakiś błąd


RE: Błąd Win 7 - thermalfake - 13.05.2012 22:01

(12.05.2012 15:43)goranziemia napisał(a):  Gdy zostawiam kompa na noc, to rano widzę że się sam wyłączył ponieważ nastąpił jakiś błąd

Z obrazka nikt wiele nie wywróży. Podeślij na forum spakowane pliki *.dmp z folderu c:\windows\minidump

Jeden z parametrów błędu 0xc0000007a ma 0xC0000185 - STATUS_IO_DEVICE_ERROR.
Może to oznaczać uszkodzony kontroler dysków na płycie głównej, nie najlepszej jakości przewody/taśmy sygnałowe (lub niedociśnięte), może być także sytuacja, że dwa urządzenia na raz próbują użyć tego samego zasobu dyskowego.
Zrób sobie diagnostykę dysku twardego programami HD Tune, MHDD.