Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączenie PPPOE poprzez WIFI - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Połączenie PPPOE poprzez WIFI (/polaczenie-pppoe-poprzez-wifi-23631-t)



Połączenie PPPOE poprzez WIFI - rufiozo008 - 12.05.2012 13:50

Witam, mam problem z polączeniem pppoe na moim laptopie przez wifi mam internet radiowy z Grafkom i Router nie wiem z jakiej firmy obudowa jest przystosowana do tego aby mógł być on na dworze po rozkręceniu jej nie ma żadnego loga w środku. Przechodząc do tematu na kablu Lan wszystko idzie pięknie wkładam kabel do lapka wchodze w ustawienia sieci konfiguruje nowe połączenie pppoe wpisuje login hasło i łącze się z siecią. Przy połączeniu wifi klikam tu obok zegarka "połączenie sieci bezprzewodowej" wybieram grafkom żaden komunikat proszący co wpisanie hasła nie wyskakuje tylko "system windows nie mógł nawiązac polacznia z grafkom" na sieciach bez haseł wifi łączy normalnie. proszę o pomoc bo zaczyna mnie to irytować


RE: Połączenie PPPOE poprzez WIFI - rufiozo008 - 13.05.2012 17:30

sorry za ppp ale niech mi ktoś pomoże to brardzo pilna sprawa


RE: Połączenie PPPOE poprzez WIFI - thermalfake - 14.05.2012 17:11

Z tym pytaniem do dostawcy ISP. Nadto rozkręcanie obudowy bez zgody właściciela nie jest wskazane.
Inne rozwiązanie to kupujemy router:
- dsl-owy (nie adsl),
- w konfigurujemy połączenie pppoe,
- jest opcja klonowania MAC adress na wypadek zabezpieczeń dostawcy
- jest moduł wifi

Postulaty te spełnia i do tego nie jest drogi TP-Link TL-WR340G.
http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR340G/userRpm/index.htm

Kabel z zewnątrz wpinamy do portu WAN, patchkabel z zestawu wyciągamy i spinamy router (lan1-lan4) z komputerem, żeby przez przeglądarkę skonfigurować ten port WAN (połączenie pppoe) i ewentualnie zabezpieczyć wlan (wifi). We właściwościach karty sieciowej ustawiamy automatyczne pobieranie adresu ip/dns.