Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak naprawić problem Dell Vostro 3550 - komunikat Bootmgr is missing - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak naprawić problem Dell Vostro 3550 - komunikat Bootmgr is missing (/jak-naprawic-problem-dell-vostro-3550-komunikat-bootmgr-is-missing-23611-t)



Jak naprawić problem Dell Vostro 3550 - komunikat Bootmgr is missing - mash - 11.05.2012 18:05

Wiem, ze jest juz multum watkow, o tym proglemie, ale próbując je zastosować tamte rozwiązania nic nie pomaga. Dostałem wczoraj Della Vostro 3550 i instalujac system musialem co zepsuc w dzieleniu partycji, wiec teraz pokazuje mi sie wlasnie Bootmgr is missing.

Komp nie czyta plyty Windowsa i w sumie nie za bardzo mam pomysl co zrobic, a komputerowym orlem tez nie jestem. Windows sie nawet nie zainstalował, bo w polowie instalacji wylaczyl sie komp, na dysku nic nie ma. Dlatego tez nie dbam o zadne dane na dysku, chciałbym pp prostu to naprawic i od czysta wszystko znowu wgrac.

Bardzo proszę o pomoc, z frustracji zacząłem juz krzyczeć na komputer a to nie jest zdrowy objaw Uśmiechnięty


RE: Szukałe, ale nic nie pomaga - Bootmgr is missing - jablonskitomasz - 11.05.2012 18:16

jakich rozwiazan probowales?


RE: Jak naprawić problem Dell Vostro 3550 - komunikat Bootmgr is missing - thermalfake - 11.05.2012 21:12

(11.05.2012 18:05)mash napisał(a):  Dostałem wczoraj Della Vostro 3550 i instalujac system musialem co zepsuc w dzieleniu partycji, wiec teraz pokazuje mi sie wlasnie Bootmgr is missing.

To jest laptop prosto z pudełka czy używka. Był tam wcześniej jakiś system - fabryczny czy samodzielnie instalowany oem/box ?
Przy instalowaniu czym się posiłkowałeś - przywracaniem fabrycznego systemu z partycji recovery czy dołączonym nośnikiem przywracania (w biznesowych seriach dell otrzymujemy nośniki) czy może innym nośnikiem z systemem np ze sklepu, od kolegi, itp.
Co dokładnie robiłeś przy partycjonowaniu ? Jak nie jesteś pewien co zmajstrowałeś, wejdź na stronę http://www.partitionwizard.com/download/pwhe7.iso celem pobrania i wypalenia bootowalnego CD z programem Partition Wizard. Pokaż z niego zrzut ekranu partycji. Nośniki CD/DVD bootuje się naciskając od razu klawisz [F12] i wybierając z menu napęd do rozruchu.
"Bootmgr is missing" oznacza mniej więcej tyle iż kod rozruchowy/tablica partycji w MBR został skasowany/nadpisany czymś innym i Windows 7 nie może "wstać".

Cytat:Komp nie czyta plyty Windowsa i w sumie nie za bardzo mam pomysl co zrobic,

Ostatnie zdanie z poprzedniego akapitu.

Cytat:Windows sie nawet nie zainstalował, bo w polowie instalacji wylaczyl sie komp, na dysku nic nie ma.


Wyłączyć się mógł z powodu:
- instalacji na zasilaniu bateryjnym bez zasilacza - wyjmij baterię a instalację przeprowadź tylko na zasilaczu
- znacznego przegrzewania komponentów typu układ grafiki, procesor, chipset - mocno zakurzony "nie oddycha", poluzowane chłodzenie
- uszkodzonej elektroniki na płycie głównej - wymagana wizyta w serwisie lub reklamacja na infolini dell'a (vostro ma 3 letnią gwarancję NBD)