Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora (/powolne-dzialanie-przy-nakrecaniu-frapsem-pytanie-o-podkrecenie-procesora-23512-t)



Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - Kokomandek - 06.05.2012 21:15

Cześć. Nagrywam filmy z gier. Nagrywam je programem Fraps, i wiadomo zżera on bardzo dużo zasobów komputera. Rozchodzi się o to że mam słaby procesor i czy można go jakoś podkręcić.
Procesor Dual Core 1.65 GHZ!

Czy można jakoś to zrobić?


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - peciaq - 06.05.2012 21:27

Faktycznie dość słaby już ten sprzęt.
To zależy od gier, a co do podkręcania to musisz więcej danych o nim podać.

Wypróbuj też program SnagIt (do nagrywania).


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - thermalfake - 07.05.2012 09:52

Pokaż pierwszą stronę z CPU-Z oraz napisz ile masz pamięci RAM.
Mniej zasobów pożera GameCam.


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - Kokomandek - 07.05.2012 13:55

Screen:


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - thermalfake - 07.05.2012 14:42

No to kupa.
Lapek z niskiej półki cenowej więc nie ma się co dziwić, do tego AMD Brazos E-450, który traci spooooooro do jakiegokolwiek i3.
Coś tam z tego niewiele można uzyskać przy pomocy -> http://code.google.com/p/brazostweaker/
Niemniej używasz na własną odpowiedzialność.
Słyszałem o modowanych biosach ale grozi to utratą gwarancji.


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - Kokomandek - 07.05.2012 21:58

Ale to tylko procesor do du**? Reszta dobrze? Bo jak tak to nic nie stoi na przeszkodzie kupienia lepszego. Jakiego polecasz do tego typu laptopa?


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - thermalfake - 07.05.2012 23:34

Problem w tym, że moc obliczeniowa tego sprzętu jest na dość niskim poziomie. Co z tego, że ma 4GB, taka moda na obecne czasy, kości tanie więc dają ile wlezie.
Musisz zrozumieć, że nagrywanie materiału video z gry wiąże się z dwiema istotnymi składowymi:
- wykorzystaniem pracy procesora (obu rdzeni) do obliczeń w grze
- wykorzystaniem dysku twardego/przepustowości magistrali danych na linii hdd-chipset-ram gdyż fraps nagrywa materiał nieskompresowany 1:1 w najlepszej jakości. Ma bardzo wysoki bit-rate zapisu rzędu 250-800MB/s więc nie ma bata na zamulanie dysku co odbija się czkawką całości.
- niektóre aplikacje do nagrywania robią jeszcze konwersję przy pomocy wybranego kodeka "w locie" celem zmniejszenia rozmiaru pliku wynikowego co dodatkowo obciąża procesor

W Twoim przypadku wymiana CPU nie wchodzi w rachubę. Ze zdjęcia zobacz dlaczego

[Obrazek: L_00005206.jpg]

Założeniem skonstruowania tego sprzętu miało być to, że miał służyć do podstawowych czynności typu internet, aplikacje typu office, oglądanie materiałów w hd, pogrywanie w gierki ale mniej wymagające. Taki nieco przerośnięty netbook, zużyć i wyrzucić.


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - Kokomandek - 08.05.2012 16:15

Czyli jestem w dup** ;(


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - thermalfake - 08.05.2012 18:10

Bierz kilka różnych programów do capturingu i działaj.
Chociażby we frapsie - wyłącz nagrywanie dźwięków, zamiast full screen daj half screen, zmniejsz capture settings na 30fps lub nawet mniej, płynnie już będzie w okolicach 25.


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - Kokomandek - 08.05.2012 18:43

Dziękuję!


RE: Powolne działanie przy nakręcaniu Frapsem; pytanie o podkręcenie procesora - zygus26 - 08.05.2012 21:05

Dodam jeszcze od siebie że jeżeli nagrywasz filmu z gier i wrzucasz na YT to pamiętaj że w grze możesz ustawić najniższe detale i rozdzielczość rzędu 800-600 bo nie ma powalającej różnicy w jakości na YT dla średnich użytkowników tego portalu. Żeby filmik wyglądał ładniej polecam zakup programu do obrabiania video, ja osobiście gdy bawiłem się w takie rzeczy używałem Sony Vegas-a i kolorki oraz tekstury które wyglądały brzydko poprawiałem w tym programie. I kolory wypalały oczy Uśmiechnięty