Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę utworzyć kolejne partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie mogę utworzyć kolejne partycji (/nie-moge-utworzyc-kolejne-partycji-23508-t)



Nie mogę utworzyć kolejne partycji - Kokomandek - 06.05.2012 20:00

Witam! Stworzyłem dziś partycję, i aktualnie posiadam partycje:
- System Reserved (Była od początku)
- Acer (CUśmiechnięty (Od początku)
- Partycja Odzyskiwania (Była od początku)
- Programy (ZUśmiechnięty (Dziś stworzyłem)

Chciałem stworzyć oddzielną na zdjęcia i dokumenty, ale okazuje się że przekroczone limit partycji. Co mogę zrobić?


RE: Nie można utworzyć partycji ;( - thermalfake - 06.05.2012 20:23

Problem leży w tym iż każda z tych partycji jest partycją podstawową. Ograniczenie partycjonowania dysków MBR polega na tym iż możesz zrobić to w 2 wariantach:
- maksymalnie 4 partycje podstawowe
- dowolna ilość partycji : 3 partycje podstawowe + partycja rozszerzona { partycja logiczna 1 ... partycja logiczna N }

Zatem musimy przejść do wariantu drugiego a więc:

- zostawiamy system reserved
- zostawiamy Acer
- zostawiamy Partycję odzyskiwania
- usuwamy partycję Programy
- na jej miejsce (a w zasadzie część) tworzymy partycję logiczną (ważne nie przeoczyć tego) w systemie plików ntfs z ta samą nazwą Programy
- z reszty wolnego miejsca tworzymy kolejną partycję logiczną ntfs

Najlepiej gdybyś pokazał zrzut z zarządzania dyskami jak to obecnie wygląda.
Powyższe operacje dyskowe można wykonać programami darmowymi typu Partition Wizard, Easeus Partition Master, GParted, itp. Odradzam Partition Magic.


RE: Nie można utworzyć partycji ;( - Kokomandek - 06.05.2012 21:08

Dziękuję. Aktualnie nie jestem na tym komputerze, ale jak będą te wrzucę screeny Zacieszacz