Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 (/ekran-wariuje-i-zmienia-kolor-podczas-gry-w-call-of-duty-1-23281-t)



Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - Sysu1992 - 24.04.2012 11:52

Siema,

Podczas gry Call of Duty 1, w pewnym momencie robi się czarny ekran i wydobywa się dziwny dźwięk. Po chwili kolor ekranu się zmienia na biały, niebieski, czerwony, zielony.

Notebook był jakiś czas temu w serwisie, wymieniali dysk, jednakże przed oddaniem również miałem ten błąd. Najdziwniejsze jest to, że pojawił się on nawet, gdy grałem w DSJ3, a gdy godzinami grałem w CS 1.6 to nic, ani razu.

Nie mam zielonego pojęcia co to może być.


Windows 7 Home Premium
Intel Core i5 2.40 GHz
RAM 4GB (3.86 GB dostępnego)
NVIDIA GeForce GT 330M 1GB

* Karta graficzna posiada aktualne sterowniki


EDIT:

Znajomy doradził, abym odpalił w trybie zgodności. Jak na razie gra spoko śmiga. Do zamknięcia.


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - Sysu1992 - 28.04.2012 20:50

Podbijam.

Tryb zgodności nie pomógł.


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - peciaq - 28.04.2012 21:42

Sprawdź pamięci RAM memtestem.
Zachowanie ekranu jednak wskazuje na problem z kartą graficzną - zapuść jej jakiś test obciążeniowy, np. 3DMark Vantage albo nowszy 3DMark 11.


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - Sysu1992 - 29.04.2012 06:45

Nie może być problemu z kartą graficzną. Na początku myślałem, że to wina starości gier, jednak wczoraj, podczas gry w Crysis pojawił się ten błąd.

Otóż są gry, podczas których ten błąd nie występuje:

- Call of Duty - Moder Warfare
- Call of Duty - Moder Warfare 2
- Call of Duty - Black Ops
- Call of Duty - World at War
- Sniper Ghost Warrior
- NFS
- Medal of Honor - Airborne
- SPlit Second
- Counte Strike 1.6 Non Steam


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - peciaq - 29.04.2012 09:55

Nie może być problemu z kartą graficzną, bo co?


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - Sysu1992 - 02.05.2012 19:37

Bo inne gry mi chodzą. Najprawdopodobniej chodzi o architekturę Windows 7. Gdy były tworzone stare gry, nie było jeszcze 7.


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - peciaq - 03.05.2012 10:21

No może tak być. Jest nawet specjalny wątek na naszym forum z grami których pod Windows 7 po prostu nie da się odpalić.
Ale niektórzy tak bardzo kombinują że w końcu im się udaje, sterowniki, patche, itd.


RE: Ekran wariuje i zmienia kolor podczas gry w Call of Duty 1 - Sysu1992 - 04.05.2012 17:44

Jednak to nie wina systemu. Crysis 2, cudowna gra, tydzień już gram w kampanie, a tu dziś, nagle bęc. Ekran pali głupa znowu. Nie mam pomysłów, co może być.