Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja poprzez recovery zatrzymuje się na 17. kroku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja poprzez recovery zatrzymuje się na 17. kroku (/instalacja-poprzez-recovery-zatrzymuje-sie-na-17-kroku-23006-t)



Instalacja poprzez recovery zatrzymuje się na 17. kroku - shogler11 - 12.04.2012 10:17

Mam PC Acer Aspire i postanowiłem zrobić reinstalację ale sie nie powiodła dlatego postanowiłem postawić nowy system z płyt recovery.Instalacja trwała długo i na koń cu wgrywało sie jakies 17 kroków i co chwolę się zawieszał komputer.Resetowałem i postęp był , skończył na 17-tym kroku ale nie zakóńczył instalacji.Proszę o pomoc !
Zły


RE: Windows 7 recowery nie moge ukończyć instalacji - Portator - 12.04.2012 15:22

Witaj. Czy płyty nagrywałeś programem Acera, eRecovery Manager?
( mogą być niewłaściwie nagrane ).
Jeżeli nie dokonywałes zmian w partycjach, to proces recovery mozesz przeprowadzić z ukrytej partycji Recovery.
Najpierw w Biosie należy ustawić D2D Recovery a potem podczas startu, przed pokazaniem się logo Windows wciskasz kombinację klawiszy Alt + F10.


RE: Instalacja poprzed recovery zatrzymuje się na 17. kroku - thermalfake - 14.04.2012 21:40

Trudno określić co może być przyczyną bez wstępnej weryfikacji.
Na Twoim miejscu:
- sprawdziłbym pamięć RAM (memtest86)
- sprawdziłbym stan dysku twardego dowolnym programem diagnostycznym z pakietu płyt ratunkowych
Trzeba mieć też na uwadze, to iż po przywróceniu obrazu od razu jest właśnie około 20 etapów w których instalują się sterowniki, oprogramowanie i rozpoczyna konfiguracja. Trwa to naprawdę dosyć długo.