Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komunikat: "operating system not found" po uruchomieniu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Komunikat: "operating system not found" po uruchomieniu (/komunikat-operating-system-not-found-po-uruchomieniu-22706-t)



Komunikat: "operating system not found" po uruchomieniu - sebastian92 - 22.03.2012 21:56

Witam,

Mam problem z notebookiem. Tak jak w temacie, wyskakuje mi komunikat "operating system not found". Włączam kompa, czarne tło, długo się ładuje albo wyskoczą jakieś opcje albo czarny ekran i po pewnym czasie "operating system not found". Opcje, które wyskakują: Uruchom system normalnie (nic nie daje) oraz użyj jakiegoś narzędzia. Używałem, już nie raz. Zero.

Owy problem miałem już jakiś czas temu, wtedy użyłem narzędzia i pomogło, a które teraz nie pomaga. Szukałem o tym problemie informacji i nic, nie znalazłem jak tego rozwiązać. Dodam, że jak używam recovery, aby od nowa system postawić,to też nic, ładuje się i ładuje.


RE: operating system not found - Windows 7 - thermalfake - 22.03.2012 22:31

Na początek do wykonania diagnostyka dysku twardego.
Pakiet hirens boot cd -> hirensbootcd.org
Wypalić pobrane iso na płytkę lub stworzyć bootowalnego pendrive'a. Odpalić z tego laptopa i uruchomić Mini XP a w nim program typu Victoria albo HD Tune. Przy okazji sprawdzić czy jest swobodny dostęp do partycji.