Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Pytania o zabezpieczanie sieci WiFi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Pytania o zabezpieczanie sieci WiFi (/pytania-o-zabezpieczanie-sieci-wifi-22623-t)



Pytania o zabezpieczanie sieci WiFi - guliwerek - 18.03.2012 11:16

Witam wszystkich, mam pytanie odnosnie zabezpieczenia sieci WiFi w domu. Mam 2 komputery stacjonarny i laptop oba są połączone z ruterem DIR-600 bezprzewodowo. Czytałem kilka tematów odnośnie bezpieczeństwa i teraz moje pytanie czy jest potrzeba jakiegos super zabezpieczenia takiej sieci, mam sensowne haslo, ukrytą nazwe sieci, moc rutera obniżona na 50 % i wyłączona możliwość konfiguracji rutera przez sieć, szyfrowanie WAP 2. Czy na potrzby domowe to wystarczy czy bawić się w coś więcej?


RE: Realne bezpieczeństwo - Portator - 18.03.2012 16:21

Witaj. Sądzę, że jesteś należycie zabezpieczony.


RE: Realne bezpieczeństwo - guliwerek - 18.03.2012 16:47

Ok, dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam.


RE: Realne bezpieczeństwo - guliwerek - 19.03.2012 20:46

Może przy okazji zadam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy wyłączacie router wifi kiedy wychodzicie z domu? Zdaża się, że nie ma mnie w domu przez cały dzień ( 24 h ) czy wyłączyć router z prądu czy nie?


RE: Realne bezpieczeństwo - Portator - 19.03.2012 20:59

Ja nie wyłączam.
Zobacz co robią inni:
http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=czy+wy%C5%82%C4%85cza%C4%87+router+z+pr%C4%85du&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


RE: Realne bezpieczeństwo - thermalfake - 19.03.2012 22:00

Router tylko wyłączam w okresach burzowych tzn strzał z gniazdka telefonicznego potrafi ubić zarówno router jak i każde urządzenie wpięte do niego kablem sieciowym.


Realne bezpieczeństwo (rozwiązany) - peciaq - 02.04.2012 14:37

Wątek rozwiązany.