Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z przyłączeniem się do grupy domowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z przyłączeniem się do grupy domowej (/problem-z-przylaczeniem-sie-do-grupy-domowej-22598-t)



Problem z przyłączeniem się do grupy domowej - dz1kus - 16.03.2012 20:40

Mój problem może i jest banalny ale mnie on irytuje.
Dotyczy przyłączania się do grupy domowej w Win 7. Mam 2 kompy z Win 7 na jednym tworzę grupę domową wpisuję własne hasło i próbuję z drugiego połączyć się do tego kompa przez grupę domową a tu lipa na tym drugim kompie nie mam przycisku przyłącz się do grupy domowej tylko utwórz grupę domową i nawet jeżeli utworzę grupę domową i wpisze w nim dokładnie takie samo hasło jak wcześniej na kompie 1 gdzie pierwotnie tworzyłem grupę domową nie mogę się z nią połączyć. Problem byłby mało istotny dla mojej sieci domowej ale często korzystam z innych, w których też potrzebuję "dołączyć" się do grupy domowej pod systemem Win 7.
proszę o pomoc
sprzęt na któym nie mogę dokonać połączenia to lapek hp pawilon dv 7130 Win 7 HP x64 8 gb ramu
Aha dodam, że po świeżej instalce miałem ten przycisk "przyłączenia" się do grupy domowej. Morze to jakiś dziwny wpis w rejestrze nie znam się na tym aż tak jakbym chciał.
Pozdrawiam


RE: Problem z przyłączeniem się do grupy domowej - thermalfake - 17.03.2012 01:28

Poustawiaj te same grupy robocze, adresację IP w tej samej puli, typ lokalizacji jako sieć domowa (w innych nie ma takiej opcji).
Dodatkowo w opcjach udostępniania dla grupy domowej (profil dom lub praca):
- włącz odnajdywanie sieci
- włącz udostępnianie plików i drukarek
- włącz udostępnianie folderu publicznego
- włącz udostępnianie plików z szyfrowaniem 40/56 bit
- wyłącz udostępnianie chronione hasłem
- zezwalaj systemowi na zarządzanie połączeniami grupy domowej


RE: Problem z przyłączeniem się do grupy domowej - dz1kus - 19.03.2012 19:05

wszystko ustawione wg powyższych wskazówek kilka restartów i dalej lipa


RE: Problem z przyłączeniem się do grupy domowej - 1boro5 - 19.03.2012 21:56

Też miałem taki problem, rozwiązałem go poprzez utworzenie grupy domowej na drugim PC i wtedy z tego pierwszego mogłem się przyłączyć Zacieszacz


RE: Problem z przyłączeniem się do grupy domowej - dz1kus - 20.03.2012 08:20

Wszystko fajnie, mogę tak zrobić. Problem jednak leży w tym, iż nie mogę przyłączyć sie do grupy na lapku a jego używam w różnych miejscach i z niego potrzebuję sie przyłączać - a nie mogę.