Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Komputer nie wykrywa systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Komputer nie wykrywa systemu (/komputer-nie-wykrywa-systemu-22498-t)



Komputer nie wykrywa systemu - avk7 - 10.03.2012 16:21

Witam, moj problem jest dosc zawily dlatego tez postaram sie przedstawic wszystko w punktach.

1. Mialem zainstalowany Win7 x64 Ultimate i wszystko bylo ok
2. Podlaczylem stary dysk ata w celu przekopiowania na niego danych z glownego dysku sata
3. Korzystajac z narzedzia systemowego usunelem wszelkie partycje na dysku ata i nagralem dane
4. Przy okazji dostrzeglem ze na dysku wlasciwym sata mam ponad 8gb nieprzypisanego miejsca z ktorego utworzylem sobie nowa partycje. Niestety przez glupote i brak wiedzy zapomnialem o fakcie ze jest to juz 5 partycja na tym dysku
5. Wylaczylem komputer, odpielem dysk ata i po wlaczeniu powital mnie czarny ekran z migajacym bialym paskiem w lewym gornym rogu ekranu.

Dalej korzystalem z narzedzi do naprawy systemu. Robilem formata, nowego Windowsa instalowalem pare razy, usunelem nieszczesna 5 partycje, kopiowalem plik bootsect i wykonywalem rozne operacje w wierszu polecen ktore sa zalecane. Generalnie problem jest taki, ze po instalacji nie wykrywa mi systemu. Dodam, ze dysk jest sprawny, poniewaz moze obslugiwac jego zawartosc z poziomu ubuntu live cd i plyty instalacyjnej Windowsa.


RE: Windows 7 x64 - nie wykrywa systemu - thermalfake - 10.03.2012 21:40

Zrypana jest tablica partycji w MBR i dlatego systemowi coś się dalej nie podoba.
Nie wiem jakie już zastosowałeś narzędzia naprawy i co się dodatkowo skaszaniło.
Jeśli nie masz już nic ważnego na tym dysku to bym zrobił gruntowne wymazanie wszystkiego:
Wcisnąć Shift + F10 celem uruchomienia WinRE zaraz po pokazaniu pierwszej planszy instalatora Win 7 (tam gdzie jest język, klawiatura itp).
Wklepać kilka poleceń:
diskpart
list disk
select disk numer_dysku
clean (odczekać chwilkę)
exit
Uruchomić ponownie instalator i utworzyć partycje według własnego uznania.


RE: Windows 7 x64 - nie wykrywa systemu - avk7 - 10.03.2012 21:58

Dziekuje. Potrzebne pliki skopiuje na inny dysk i tak wlasnie zrobie.


Komputer nie wykrywa systemu (rozwiązany) - peciaq - 02.04.2012 13:59

Wątek rozwiązany.