Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błąd przy uruchamianiu niektórych programów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Błąd przy uruchamianiu niektórych programów (/blad-przy-uruchamianiu-niektorych-programow-22486-t)



Błąd przy uruchamianiu niektórych programów - apollon16 - 10.03.2012 01:16

Witam. Mam mały problem a mianowicie pokazuje mi się coś takiego przy odpalaniu niektórych programów http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef2c689863473fc7.html

Ma może ktoś jakieś pomysły jak to naprawić ?:/


RE: Problem z bilbioteką - OBCY1910 - 10.03.2012 01:38

Witam
Napisz jakie programy , może te które ostatnio instalowałeś może to być spowodowane przez OpenGL , i specyfikację komputera napisz


RE: Problem z bilbioteką - apollon16 - 10.03.2012 08:03

Problem pojawił się przy uruchamianiu Worda oraz przy 2 grach jak dotąd... Robiłem nie dawno formata, przed tym jakoś mi chodziło wszystko a teraz nie, gdy zmieniłem system na win7 32 bit.


RE: Problem z bilbioteką - thermalfake - 10.03.2012 10:22

Więcej informacji odnośnie tego zdarzenia można poszukać w Podglądzie zdarzeń:
Start -> eventvwr.msc lub
Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> Zakładki Aplikacja oraz System.
Z prawej strony jest opcja do filtrowania (filtruj bieżący dziennik - poziom: krytyczne/błąd/ostrzeżenie) i patrzysz w ten przedział czasowy kiedy owy komunikat się pojawił.


RE: Problem z bilbioteką - apollon16 - 11.03.2012 13:48

Nie chodzi o to kiedy się pojawił. Po prostu chciałbym się dowiedzieć jak go usunąć bądź naprawić.


RE: Problem z bilbioteką - thermalfake - 11.03.2012 22:21

Metodą dedukcji z podglądu zdarzeń musisz się dowiedzieć co dokładnie powoduje taki stan rzeczy (bo tam jest cała informacja zapisana) a dopiero potem brać się za rozwiązanie tego problemu. Takie trudne ? Nikt Ci nie napisze co to może być po jednym lakonicznym screenie bo u nas nie ma na etacie wróżki z czarodziejską różdżką.


RE: Problem z bilbioteką - apollon16 - 12.03.2012 09:10

Ok jasne. To tak zaczęło się od 10.11.2011. Występował "bug splat" " application error " " RasClient " i to jest w aplikacjach.
W systemie "DNS Client Service" od 07.11.2011 Tak by to wyglądało chyba, że jeszcze by coś interesowało.
To było po zainstalowaniu systemu win7


RE: Problem z bilbioteką - thermalfake - 13.03.2012 01:01

Klikasz w tymże podglądzie na wspomniane po kolei zakładki Aplikacja oraz potem System i z ppm "zapisz wszystkie zdarzenia jako" export do pliku aplikacja.evtx i system.evtx; umieść na forum i jak będę miał czas to zerknę.


RE: Problem z bilbioteką - apollon16 - 13.03.2012 16:18

Dzięki za pomoc zrobiłem już.
Wnoszę o zamknięcie Uśmiechnięty