Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę (/podczas-ladowania-komputer-robi-sobie-przerwe-22436-t)



Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - KuASY - 07.03.2012 08:31

Witam,

Mam dziwny problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Uruchamiam komputer, ładuje się system, pokazuje się pulpit, komputer załadował na pasku zegarek. I tutaj komputer przestaje chrupać dyskiem, nie robi NIC. Jednak nie zawiesza się, mogę np otwierać foldery, uruchomić odtwarzać mp3, czy przeglądarkę www.
Po dłuższej chwili uruchamia resztę programów oraz autostarty.
Próbowałem wył wszystko z autostartu, jednak problem pozostaje nadal. Mowa o Win 7 64bit.
Gdzie szukać przyczyny?


RE: Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - Maxim128 - 07.03.2012 21:07

Jaki masz zasilacz?
Jaki masz dysk?

Możliwe, że to wina dysku.


RE: Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - KuASY - 07.03.2012 23:16

Ten problem pojawił się nagle, wcześniej wszystko było OK. Zasilacz 500W Chieftec, dysk Samsung F1 1TB.


RE: Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - thermalfake - 07.03.2012 23:29

Microsoft wydał potężne narzędzie do analizy wydajności systemu na podstawie zbieranych i zapisywanych informacji tzw traces które nas interesują. Ogólny zarys dla osób chcących się wtajemniczyć
http://www.sevenforums.com/tutorials/177443-gathering-startup-shutdown-sleep-hibernate-reboot-trace.html
Zainstaluj Windows Performance Toolkit (instalator webowy) -> http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=3138
Potem wierszu poleceń (start->cmd) przejdź do katalogu C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v7.x\Bin...
Następnie wpisz (w jednej linii):
xbootmgr –trace boot -traceFlags LATENCY+DISPATCHER+DRIVERS+DISK_IO_INIT+NETWORKTRACE+MEMINFO+POWER+PERF_COUNTER+PRIORITY+REGISTRY+FI​LE_IO+FILE_IO_INIT -postBootDelay 300 -stackWalk Profile+ProcessCreate+CSwitch+ReadyThread+Mark+ThreadCreate+DiskReadInit+DiskWriteInit+DiskFlushInit​+RegSetValue+RegCreateKey+RegSetInformation -resultPath C:\Boot_Trace

Komputer sam się uruchomi ponownie a w tle będzie zapisywał wiele różnych rzeczy potrzebnych przy analizie kolejnych etapów. W katalogu C:\Boot_Trace znajdziesz plik *.etl do podrzucenia na forum. W czasie kiedy zachodzi ten proces nie rób nic zbytecznego na pulpicie.


RE: Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - KuASY - 08.03.2012 18:32

Proszę o pomoc które opcję wybrać podczas wyboru instalacji , bo chce ściągać 2,5GB :O mam za wolne łącze do takich zabaw Cwaniak


RE: Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę - KuASY - 15.03.2012 10:51

Problem sam się rozwiązał, nie wiem dlaczego Uśmiechnięty
Temat do zamknięcia.


Podczas ładowania komputer robi sobie przerwę (rozwiązany) - MrDanio - 08.04.2012 18:04

Wątek rozwiązany.