Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Formatowanie Win7 na laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Formatowanie Win7 na laptopie (/formatowanie-win7-na-laptopie-22406-t)



Formatowanie Win7 na laptopie - majewa - 05.03.2012 18:08

Witam,

Wziąłem się dzisiaj za formata Sevena na laptopie. Ściągnąłem kopie z internetu w formie obrazu .iso, wypaliłem obraz na płycie, wszystko ok. Płyta bootuje sie w laptopie no i przechodzi do instalacji. Daje niestandardową no i usunąłem partycje C i została Partycja 1 która ma max 100mb oraz druga partycja recovery która ma 14gb. No i właśnie kłopot w tym że dysk mam 500gb to dlaczego nie mogę utworzyć partycji która ma np. 300gb i tam sobie zainstalować Windowsa ? Gdy tworzę tą 100mb to wiadome że jest błąd bo potrzeba 8gb z czymś.

Dodam że nie mogę zrobić formata ani back upu z recovery bo mi się posypał dysk i dzisiaj odebrałem lapka od informatyka.

Windows 7 Home Premium 64 bity, mam oryginalnego keya.

No i w czym leży problem ? Smutny


RE: Formatowanie Win7 na laptopie - ampa - 05.03.2012 18:31

Polecam płytkę hiren's boot i z niej jakiś program do partycji uruchom.Jak ci nie zależy na recovery to po prostu usuń wszystko,zrób sobie partycje jakie chcesz (tylko nie formatuj) i system powinien je zobaczyć bezproblemowo a ta partycja naprawcza 100Mb to się powinna z automatu zrobić podczas stawiania systemu,chyba że odznaczysz że jej nie chcesz.


RE: Formatowanie Win7 na laptopie - majewa - 05.03.2012 20:39

Nie usunę wszystkie bo na recovery partycji mi zależy Smutny

no a ta naprawcza sama sie nie robi, sam ją robię Smutny


RE: Formatowanie Win7 na laptopie - thermalfake - 05.03.2012 20:43

Jeśli tamten system działa to wypalić nośniki fabryczną aplikacją.
Z tego co piszesz to i tak jest to już pokręcone - przy instalacji innej Win 7 usuwasz możliwość odpalenia recovery z klawisza przy starcie pomimo, że partycja istnieje. Tylko zabawa z imagex (jest kilka wątków na forum) może przywrócić fabryczny obez (i wtedy spróbować zrobić nośniki).
Bez zbędnej zabawy z płytkami też można wykonywać operacje dyskowe.
Wcisnąć Shift + F10 celem uruchomienia WinRE zaraz po pokazaniu pierwszej planszy instalatora (tam gdzie jest język, klawiatura itp).
Wklepać kilka poleceń:
diskpart
list disk
select disk numer_dysku
clean (odczekać chwilkę, czyści partycje i mbr)
exit
Uruchomić ponownie instalator i utworzyć partycje według własnego uznania.


RE: Formatowanie Win7 na laptopie - ampa - 05.03.2012 20:51

Spróbuj programem z bootu,powinien pokazać wszystkie partycje,zostawiasz recovery (rozumiem że ona działa tylko nie chcesz z niej przywracać systemu tylko podzielić dysk i zainstalować z płytki system),resztę usuń i podziel jak ci pasuje,potem instaluj system...nie wiem tylko czy po takim działaniu recovery jeszcze do czegoś się przyda.A naprawczą system sam robi jeśli chcesz.


RE: Formatowanie Win7 na laptopie - majewa - 05.03.2012 21:46

Ooooo, podzialalo thermalfake Uśmiechnięty

Tylko jeszcze jedno, niestety ta operaja w cmd usunela ten dysk recovery Smutny bede mogl po formacie i i instalacji wszystkich sterownikow utworzyc ta partycje jeszcze raz tak jak bylo zaraz po kupnie laptopa?


RE: Formatowanie Win7 na laptopie - thermalfake - 05.03.2012 22:03

Nie, przecież napisałem, że czyści partycje i mbr. Dla ludzi z niewielkim doświadczeniem przywrócenie fabrycznego systemu z uszkodzonym mbr jest zazwyczaj czarną magią. Nośnik OEM, naklejka licencyjna ze spodu wystarczy, żeby mieć dalej legalny system. Skoro nie było zrobionych do tej pory nośników odzyskiwania to po zawodach z fabrycznego systemu.