Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kopia zapasowa systemu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Kopia zapasowa systemu. (/kopia-zapasowa-systemu-22404-t)



Kopia zapasowa systemu. - qwertyman - 05.03.2012 17:08

Witam.
Rodzice jakiś rok temu kupili sobie Samsunga R580. Zauważyłem że nie nagrali na płyty kopii zapasowej systemu. Na dysku D mają pliki SAMSUNGR580 I WINDOWS IMAGE BACKUP które zajmują sporo miejsca. Zainstalowany jest też program Samsung Recovery Solution 4.
Może mi ktoś powiedziec krok po kroku, jak mam teraz utworzyc kopie zapasową systemu?


RE: Kopia zapasowa systemu. - kalisz1955 - 05.03.2012 20:51

A jaki masz system?


RE: Kopia zapasowa systemu. - qwertyman - 05.03.2012 21:38

Wydaję mi się że mają Home Premium w wersji 64bit.


RE: Kopia zapasowa systemu. - thermalfake - 05.03.2012 22:15

W samsungu nie można zrobić jako takiego recovery tak jak w innych laptopach - nie przerzuca się obrazu z ukrytej partycji na nośnik tylko na żywca leci kopia z partycji systemowej (nie przysyłają nawet odpłatnie nośników odzyskiwania).
Zrobiłbym to tak:
- zarchwizował sobie wszystko na zewnętrzny dysk - dane dokumenty, zdjęcia, profile komunikatorów, poczta, najlepiej cały katalog users
- puścił od nowa z samsung recovery solution (f4) przywracanie fabrycznego systemu (initial state)
- za pomocą systemowej kopi zapasowej wykonałbym taki trick (widać tam poprzednią wersje srs III) gdyż w innym wypadku kopia tego co jest teraz mogła by być spora a tak będzie tylko sam świeży system. Uzbroiłbym się także w dysk naprawczy dla wersji 64bit (można wykonać w systemie albo pobrać z alternatywnych źródeł, waga ok 150mb).