Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany problem z internetem- polaczenie jest, ale brak dostepu do internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany problem z internetem- polaczenie jest, ale brak dostepu do internetu (/problem-z-internetem-polaczenie-jest-ale-brak-dostepu-do-internetu-22336-t)



problem z internetem- polaczenie jest, ale brak dostepu do internetu - przemob96 - 02.03.2012 19:51

Witam,
posiwecilem wiele czasu na poszukiwanie rozwiazania tego problemu w internecie, ale sposrod wielu tematow zaden nie byl rozwiazany :C
moj problem wyglada nastepujaco:
mam komputer stacjonarny, podlaczam sie do sieci przez WiFi. 3 dni temu pojawil sie problem z polaczeniem, a dokladniej z dostepem do internetu.
Polaczenie z routerem jest ale nie ma dostepu do internetu (mimo informacji ze jakosc polaczenie jaste bardzo-4 kreski). Kiedy wystapil problem mialem w tym samym czasie inwazje trojanow i usuwalem je przez 2 dni (co chwile wykrywal przy jego "rozruchu"), nie wiem czy to ma jakis zwiazek.
Dodam jescze ze internet dziala na laptopie z ktorego walsnie pisze, a polecenie IPCNOFIG na pececie nie dziala. cmd mi odpowiada
Kod:
Wystąpił błąd wewnętrzny:  Żądanie nie jest obsługiwane.
Aby uzyskać dalszą pomoc, skontaktuj się z Pomocą techniczną Microsoft.
Informacje dodatkowe:  nie można zbadać nazwy hosta.
Prosze o szybka pomoc, pozdrawiam Cwaniak
PS
nie dziala mi rowniez firewall, nie chce sie wlaczyc (wczesniej mialem firewalla od AVG ale antywir sie wysypal; podal ze nie ma sterownika i nie moze nic zrobic wiec odinstalowalem spokojnie i zainstalowalem inny Ad-Aware)
Jesli trzeba podac jescze jakies szczegoly prosze pytajcie, jestem gotow oddac kompa do sesji VPN (czy jak sie nazywa zdane "sterowanie")


RE: [problem] dostep do internetu - thermalfake - 03.03.2012 20:22

Widocznie to robactwo poubijało wiele ważnych usług systemowych skoro nie działa także zapora i teraz jest duży problem w dostępie do sieci.
Sprawdź czy są włączone następujące usługi
- System zdarzeń COM+
- Przeglądarka komputera
- Klient DHCP
- Klient DNS
- Połączenia sieciowe
- Rozpoznawanie lokalizacji w sieci
- Zdalne wywołanie procedur (RPC)
- Serwer
- Pomoc TCP/IP Netbios
- Wireless Zero Configuration (konfiguracja wifi XP)
- Autokonfiguracja sieci WLAN (konfiguracja wifi Vista/7)
- Stacja robocza


RE: [problem] dostep do internetu - przemob96 - 03.03.2012 21:25

Cytat:- Klient DHCP
- Klient DNS
- Rozpoznawanie lokalizacji w sieci

Te usugi mam wylaczone (w kolumnie stan jest pusto, zamiast uruchomione)
Natomiast "Wireless Zero Configuration" wogole na liscie nie ma (tej drugiej tez). Mam XPeka jak cos Cwaniak
EDIT:
Jeszcze zauwazylem ze usuga "Aplikacja systemowa modelu COM+" tez jest wylaczona, moze ma to jakies znaczenie... Usuga zapory systemu widows rowniez jest OFF.
EDIT2:
Dzisiaj znowu sprawdzilem to o co prosiles ,okzazalo sie ze oprocz w.w. uslug wylaczone mam jeszcze "Rozpoznawanie lokalizacji w sieci" - dokladniej to raz mam wlaczona te usuge raz nie, wczoraj byla ON, potem OFF, i dzis tak samo...


RE: problem z internetem- polaczenie jest, ale brak dostepu do internetu - thermalfake - 04.03.2012 19:59

Każda z tych usług musi być włączona przy starcie automatycznie.
System jest na tyle rozp**lony, że lepiej spróbować przywrócić go do życia z punktu przywracania (jeśli były robione) a jeśli nie to już tylko stawianie na nowo. Szkoda czasu się z tym bawić.


RE: problem z internetem- polaczenie jest, ale brak dostepu do internetu - przemob96 - 04.03.2012 21:47

Genialne! Nie wpadlbym na to! Ale...
Niestety po 3 probach przywracania systemu (sprzed 6 dni, 9, i sprzed 2 tyg.) narzedzie przywracajace system informowalo mnie ze " przywracanie niekompletne" i nic nie udalo sie przywrocic ;/
Jednym slowem musze postawic nowego Windowsa.
Dzieki za pomoc jakiej mi udieliles, zycze wiecej pozywtywnie rozwiazanych spraw Uśmiechnięty

Przegladajac punkty przywracania zauwazylem pewien ciekawy wpis sprzed miesiaca - "installed Windows XP Wdf01007". Poszukalem w sieci i znalazlem te nazwe wystepujaca w watkach o wirusach i trojanach, ale tylko pobocznie - jako punkt przywracania systemu w zainfekowanym kompie. Czy to moze miec cos wspolnego z moja infekcja/problemami z polaczeniem? Czy to i tak juz nie wazne skoro mam stawiac nowy system?


RE: problem z internetem- polaczenie jest, ale brak dostepu do internetu - przemob96 - 06.03.2012 18:41

Juz postawilem nowego Windowsa, znowu starego i sprawdzonego XPeka Cwaniak
Jeszcze raz dzieki za pomoc