Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Mikrofon w win7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Mikrofon w win7 (/mikrofon-w-win7-22274-t)



Mikrofon w win7 - Olek12345 - 28.02.2012 14:59

Witam
Na początku chciałbym zaznaczyć, że tego problemu nie posiadam tylko ja, oraz że długo przeszukiwałem internet zanim tu napisałem i robię to, ponieważ potrzebuje pomocy i mam nadzieję, że temat ten nie będzie posiadał 0 odpowiedzi.
Zakupiłem nowy laptop win7 x64 Ultimate, na którym mój mikrofon nie działa jak powinien - na moim starym laptopie Vista x86 wszystko jest ok. Problem jest następujący: mikrofon jest widoczny przez menadżer HD audio i w panelu sterowania, lecz w panelu pasek głośności nie reaguje na dźwięk. Pasek przy rozmowie powinien skakać. Mikrofon działa - lecz jest strasznie cichy(nie da się rozmawiać) i przy maksymalnym podgłośnieniu go wydaje bardzo głośny szum, co jest nieprzyjemne dla ludzi, z którymi rozmawiam. Załączam screena jak wszystko mam poustawiane :
http://img829.imageshack.us/img829/8163/43551291.jpg
Dodam, że mikrofon jest połączony ze słuchawkami i są to creative fatality professional series(gaming headset MK II), za które dałem trochę kasy i nie chciałbym ich postawić na półce, bo są naprawdę świetne. Czytałem, że do innych wersji słuchawek creative z usb ściąga się sterowniki, lecz do tych nie ma stworzonych.
Może ktoś na tym forum wie jak rozwiązać ten problem męczący wiele osób.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam


RE: MIKROFON W WIN7 - Portator - 28.02.2012 18:21

W Menedżerze Realtek, zakładka Mikrofon masz wyłączoną opcje Głośność odtwarzania.
Włącz to i dopasuj.


RE: MIKROFON W WIN7 - thermalfake - 28.02.2012 22:32

W lapkach masz też wbudowany mikrofon. Teraz pytanie, którego używa dana aplikacja typu skype - trzeba sprawdzić źródło nagrywania w opcjach.


RE: MIKROFON W WIN7 - Olek12345 - 29.02.2012 16:59

Gdy głośność odtwarzania mam włączone to słyszę tylko szum - ta funkcja służy do tego, abym słyszał sam siebie? Gdy nasłuchuje siebie w panelu sterowania(taka opcja) to słyszę siebie lecz bardzo cicho i pełno szumu. Jeśli chodzi o drugi mikrofon to tak - mam wbudowany, lecz nie wybieram go, ponieważ jest strasznie słaby, dużo szumu, słychać klawisze naciskane przeze mnie gdy rozmawiam i pracę laptopa. Gdy ściszę, aby temu zapobiec to wtedy mnie nie słychać. Inne propozycje? musi być jakieś rozwiązanie.

Przeglądałem mój menadżer urządzeń i natknąłem się na coś o czym zapomniałem, a może być rozwiązaniem problemu:
Mam zainstalowane NVIDIA HD AUDIO również. Dla mnie to nie jest normalne, że posiadam od realteka i nvidi:

http://img560.imageshack.us/img560/6760/screenshot00005w.jpg

Odinstalowałem nvidie ale automatycznie po restarcie oprogramowanie urządzenia wykryło i zainstalowało na nowo. Mam spróbować z realtkiem? która to moja karta dźwiękowa? Można mieć dwie?


RE: Mikrofon w win7 - Olek12345 - 05.03.2012 18:27

Naprawdę nikt nic nie wie?